Bu nasıl iş

Bu nasıl iş
Yani kişi ve kuruluşlara karşı yazı yazma diyor bizim müdür. Nasıl yazmayayım, nasıl görmeyeyim, nasıl duymayayım, peki bu yanlışı da mı görmeyelim. Memlekete hizmet yapmak her bir bireyin görevi ve sorumluluğu diye düşünüyorum. Ancak hizmet yapıyorum diyerek kişileri mağdur ediyorsanız olmaz olmamalı da. Siyasi iktidarın yerel yönetimi Hopa’ya hizmet olsun diye hem belediye hem de kaymakamlık binası planlıyor, projelendiriyor ve hatta ihalesini bile yaparak inşaatına başlıyor. Buraya kadar her şey güzel, ancak bu plan programlar yapılırken, bir şeyler unutuluyor veya atlanıyor ki, o inşaatın başlaması için öncelikle yıkıma başlanıyor.
Henüz mevcut hizmet binasından çıkmamış olan koskoca mal müdürlüğünü unutuyorlar mı ney, kışın ortasında çalışanlar soğukta donma tehlikesi mi desek, etraftaki kapı çerçeveler yıkıldığı için hırsızlıkla karşı karşıya kalma durumu mu desek, her bir şeyin yaşanma olasılığı göz ardı edilmemeliydi. Hopa gibi hareketli ve gündüz nüfusuyla gece nüfusunun farklılık gösterdiği, sınır kapısından ötürü geçiş güzergâhı olan bir ilçede böylesine önemli bir kurumun riske edilmesini anlayamıyorum. Maliye bakanlığına bağlı bu kurum, bildiğim kadarıyla kamuya ait binalarında sahibi veya mali tedarikçisi olması hasebiyle nasıl oluyor da bu kurumun taşınması beklenmiyor. 
Belki de kurumun bir hatası veya eksikliği vardır, bilemiyorum ancak bildiğim tek gerçek iletişim ve koordinasyon olmadı mı işte böyle oluyor. İletişim belki sağlanmış da olabilir ancak işi önemsemeyen kişilerden kaynaklanan koordinasyon eksikliği bu durumun mimarı oluyor. Ne mi yapmalı? Gayet açık ve net. Yönetici olmanın vasfını taşımayan yöneticilerden arındırılmalıyız. İşi, işin ehline vermeliyiz. Başka bir değişle liyakat olmayan yerde bu tür sorunların nasıl olacağını bilmek ve öyle kabullenmek gerekiyor. Ben bunu kabullenmeyenlerdenim. Hayır arkadaş, hayır. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 882