CHP yapsa ne olurdu

CHP yapsa ne olurdu

Hopa’da yaşanan bayrak krizinin ardından birkaç gün geçti, pek bir ses çıkmadı. Devlet erkanının hazır bulunduğu bir törende saygı duruşu ve istiklal marşının okunacağı ve resmi olarak yapılan temel atma törenin de Türk bayrağının olmaması vatandaşın feryadı ve gazetecinin konuyu paylaşması ve de yazması dışına çıkmadı. Mevcut iktidar partisinin yerel yönetimi olununca Hopa Belediyesinde olacağı işte bu kadardır demekten öteye geçemiyoruz. Sayın valinin konuya el atacağını halen umuyor ve bekliyorum. Almış olduğum fısıltılara göre iktidar partisinin ilçe başkanı ve belediye başkanı durumdan nasibine düşeni almamışlar. Bu sıradan bir organizasyon değildi ki. Sadece işin emeğini taşıyan kişi veya kişilere kalsın. Burada aslolan sorumluların idari ve siyasi hesap verirliliğidir. 
Bu yaşanan durum CHP li bir yerel yönetim tarafından yapılsaydı (ki bence yapılması ihtimali bile yok) Gerek sokaklarda gerekse ilgili birimlerce gereken işlemler fazlasıyla uygulanırdı. Şimdi ise sorumlusu yerine sorumsuz olana birkaç fırça, beklide o da bile yapılmamıştır. 30 metre karelik ‘söz verdik yapıyoruz’ pankartını düşünen anlayışın bayrak asmayı da düşünmesi gerekmiyor mu? Duyarlı ve sorumlu bir vali olan Sayın Doğanay’ın bu konuda küçük bir değerlendirme yapacağını umuyor ve bekliyorum. Sayın Doğanay’ın Hopa’da ki ruhsatı olmayan Kredi ve Yurtlar Kurumunun hem erkek öğrenci yurdu, hem de kız öğrenci yurdu konusundaki hassasiyet gösterdiğini bilen birisi olarak böyle bir beklenti içerisinde olmam gayet açık ve nettir. 
Sadece yerel yönetimler nezdinde değil ilçe protokolü nezdinde bir tasarruf oluşursa ki oluşmaması için bir neden yok, belki bazı olumsuz imajlar ve yanlış anlaşılmalar ortadan kalkar. Okulların etkinlikleri, sergiler, törenler, şenlik, festivaller, açılışlar ve buna benzer etkinlikler öncesi kimin nasıl davranması ve neyi takip etmesi gerektiğini oturup belirlemek gerekiyor. Benden söylemesi, hadi hayırlısı…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1073