CHP`den yanıt gecikmedi

Ak Parti İlçe başkanı İlyas Güven`in aday tanıtım programında kürsüden sormuş olduğu `Mal varlığınızı açıklayın` çağrısına, CHP`li Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu, Başkan Yardımcısı Hakan Gül ve CHP ilçe başkanı Fehmi Ustabaş yazılı cevap verdi.

Kasımoğlu resmi facebook`undan yazdığı kısa açıklamasında şu ifadelere yer verdi. "Yapılan karalama kampanyalarına anlım açık bir şekilde cevap verebilecek durumdayım cevabını veremeyeceğim soruda yoktur. Kimsenin hakkını kimseye yedirmedim yedirmeyeceğim de. Malvarlığımı açıklamamı talep etmişler Malvarlığım Belediye yönetimini devir aldığım gün resmi kurum Belediyemiz ve Kaymakamlığımıza bildirilmiştir. Tekrar seçildiğim gün Malvarlığımı aynı şekilde gerekli yerlere bildireceğim. Gizlenen saklanan bir şey yoktur malvarlığımı daha ayrıntılı öğrenmek isteyenlerde kendi büyüklerine (Babalarına, dedelerine veya Köy büyüklerine sorarak) öğrenebilirler. Dediğim gibi anlım açık ve sizlerin bana duyduğu güvenle devam edeceğim" dedi.

Başkan Yardımcısı Hakan Gül yazılı açıklamasında "1994 yılında Çay-Kur`da ziraat mühendisi olarak çalışmaya başladım. Eşimde milli eğitimde öğretmen olarak çalışmaktadır. Allaha şükür hayatımın hiç bir döneminde ekonomik bir sıkıntı (Babamın yaptığı iş `Doktor`  nedeniyle) çekmedim. 2004 ve 2009 yıllarında belediye meclis üyesi olduğumda gerekli resmi kurumlara mal beyanında bulunmuşum. Ama mevcut AKP ilçe başkanı bu konuda yapmış olduğu `Çamur  at, izi kalsın` politikası yüzünden, duyarlı vatandaşlarımızın merakına karşı bu açıklamayı yapma ihtiyacı duydum. 2009 dan bu yana mal varlığım olarak değişiklik sadece babama ait kendi oturduğum daireyi, babamın kendi üzerime yapmış olmasıdır. 20 yılı aşkın çalışan ve tazminatla resmi kurumdan emekli olmuş, özel şirkette maaşlı olarak çalışan ve eşimin de kamu çalışanı olması hasebiyle eşimin adına kayıtlı bir adet 2010 model otomobili olan mütevazi yaşantımla Hopa`ya ve Hopa`da yaşayan her kese hizmet üretmekteyim. Ya siz?" diyen açıklamaya, CHP ilçe Başkanı Fehmi Ustabaş`ın zehir zemberek yazılı açıklaması geldi.

Ustabaş " Dün güvenmiyordum, bu gün de hırsızlara hiç güvenmiyorum. AKP yani baş çalanın partisi 2009 da ki projelerimizi büyük bir yalanla `Ne yaptılar` diye salonlarda dile getiren bu atanmış başkana tekrar yaptıklarımız yerleri hatırlatırken, bu yerlerde gezerken acaba gözleri kapanıyor da mı göremiyorlar. Birde utanmadan genel başkanları ve baş çalan ayakkabı kutularının ve hırsızlıklarının hesabını vermezken, Hopa`da ki "Gümrük komisyoncusu" atanmış başkanı kim oluyor da, İsmet İnönü`nün sözüyle mal varlığımızı soruyor.

Benim mal varlığım 2009 yılından bu yana 1 krş artmamış, aksine düşüş olmuştur. Ancak ilçe başkanlığına atandıktan sonra, gümrüklerde ve piyasalarda ki komisyonculuk işlerinin fazlalaştığını Hopa`da ki tüm şirketler bilmektedir. Senin Hopa dışında konut yatırımın var mı? Varsa komşuların kimlerdir, kamuoyuyla paylaşmanı bekliyorum. Benim mal varlığımda değişiklik olduğunu düşünen bu zat, iktidarın atanan ilçe başkanı, mal varlığımı araştırıp kamuoyuna açıklamazsan namertsin. Bir daha hatırlatıyorum, Hopa`da yapılan yatırımları gör ya da biz 30 Mart` ta saat 17 den sonra Hopalıların tercihiyle göstereceğiz. Sonra bakalım caddede kim kimin yüzüne bakamayacak" dedi.

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1595