• Ana Sayfa
  • »
  • Derken gitti bütün belediyeler

Derken gitti bütün belediyeler

2004 te alınan başarının mükafatını, o dönemin milletvekili ve kazanan belediye başkanları alırken, 2009 da da aynı kişiler mükafattan nasibine düşen payı aldılar

2004 te alınan başarının mükafatını, o dönemin milletvekili ve kazanan belediye başkanları alırken, 2009 da da aynı kişiler mükafattan nasibine düşen payı aldılar. Şimdi ne olacak 2014 ün mükafatını kim alacak. Kaybeden başkanlar aldı alacaklarını da, başkası almayacak mı?

Bu gün Ankara, İstanbul, Antalya, Adana ve Mersin İl başkanlarının istifaları istenecek diye bir haber okudum. Bu listede Artvin’de olmalı mı diye kendi kendime sorduğumda, tabiî ki hayır cevabını aldım. Yukarıda sayılan illerin CHP il başkanları ile Artvin il başkanının durumu aynı değil. Çünkü Artvin il başkanı henüz yeni ve eski başkanın istifa etmesiyle yerine gelen genç ve acemi bir başkan.

Artvin’de ki başarısızlığı il başkanına mal etme ve faturasını genç il başkanına kesme hakkı kimsede yok diye düşünüyorum. Artvin’de ki faturanın tek adresi TBMM’ de bulunan kişiye kesilmek zorunda ve gerekliliğindedir. Bunu kim nasıl yapacak bilmiyorum fakat ben kendi çapımda böyle gördüm böyle düşünüyorum. Günah keçisi aramaya gerek yok değil, kesinlikle gerek var ve o da, mevcut milletvekilidir. Aksi düşünen varsa söylesin bende bileyim.

Tabiki de sadece mevcut milletvekili değil demiştim tek başına bu kadar başarısızlığı elde edecek kadar başarılı birisi olmadığını bende biliyorum. Kaybeden başkanlar ve ekipleri de günahın sorumlularıdır. Şavşat’ta artık Naci kendi faturasını partiye pahalıya mal etmiştir. Kendi payına düşeni de almıştır, artık Şavşat siyasetinden bir Naci Köroğlu geçmiştir, geri dönüşü olmayacak türden.

Artvin Merkeze gelince rakiplerine üç dönem diz çöktürdüğünü defalarca dile getiren Dr. Emin özgün artık Gölbaşı’nda ki kovuğuna çekilmiş ve Artvin’de esamesi kalmamıştır. Aday değilim dediği gibi dik dursaydı ve Artvin il örgütünü bir birine katmamış olsaydı. Hem Artvin’in hem de tüm partinin ağabeyi si olurdu. O da bu seçimde diz çöktüğü için artık şansını kaybetti.

Borçka’ya gelince partinin paralel yapısı diye adlandırdığım eski vekil elini ayağını eğer bu partiden çekmez ve halen egolarıyla sevişirse, genç Arif Solmaz gibi nice isimler kaybolup giderler. Borçka’da üç Hasan’ı yok sayan bir parti bu seçimde olduğu gibi rakibinden üç kat fark yer.  Murgul bir şanssızlık eseri kendi kaderini bitirirken, Mehmet başkan tarihin serin derinliklerine uğurlandı. Beraberinde gençliği ve hırsıyla kendisine ve partisine zarar veren Levent’i de götürdü.

Arhavi’de mutlak galibiyet bekleyen tek ben değildim. Eski vekil 2009 un rövanşını almak için yetmedi. Musa ile olan husumeti bittiyse de ne kendine nede Musa’ya yaranamadı. Yenilik Arhavi’de de şart, ancak eskilerin Borçka gibi el ayak çekmesi Arhavi’ye fayda değil zaman kaybettirir. Bu seçimde olduğu gibi.

Hopa’ya gelince sadece CHP’de değil değişim, Hopa solunda olmalı. Hopa solunun önünü açmak CHP ilçe yönetiminin elinde, mevcut ilçe başkanı yarım yamalak iş makinesiyle çekip gitmeli artık, o partinin basamaklarından yukarı çıkarken güzel anılarla hatırlanacak kadar onurlu bir davranış ortaya koymalı, yoksa basamak çıkmak yerine onurunu da kaybedip gider.

 Turan başkan nasılsa kurtuldu ayak bağlarından, güzel bir 5 yıl Hopa’ya kazandıran başkan etrafındaki birkaç kritiklerin yüzünden birkaç oyla kaybettiği Hopa’da artık final yapmıştır diye düşünüyorum. Bahtınız açık mutluluğunuz daim olsun kaybeden değerli başkanlar. Sizler il ve ilçelerimize çok şey katmış olmanıza karşın eğer kaybettiysek, demek ki bir yerlerde eksik bir şeyler kaldı. Yada kazananlar bizlerden daha fazla istedi, çalıştı, ikna etti ve kazandılar.  

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1761