• Ana Sayfa
  • »
  • Duyduklarım hiç hoş değildi

Duyduklarım hiç hoş değildi

Gün içerisinde gelen bir davet üzerine Hopa Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan toplantıya katıldım

Gün içerisinde gelen bir davet üzerine Hopa Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan toplantıya katıldım. İlçede hizmet veren turizm işletmeleriyle birlikte yapılan toplantıda konuşulanlar, başta bir Artvinli olarak ve Artvin ölçeğinde de Hopalı olarak duyduklarım için çok üzüldüm. Kamu kurumunun başında görev alan bir bürokratın Hopa için kullandığı kelimeleri duyunca utandım desem yalan olmaz.

Bu söyleme neden olmak, diğer bir değişle böyle bir imajla anılmak hiç hak edilen bir durum değil. Neymiş efendim imajımız kötüymüş. Bunu diyen şahsa sormazlar mı?  Bu imajın kötü olmasında kurumunuzun katkısı var mı? Devletimizin en önemli kurumunun başında yer alan, sizden önce kimseler yokmuydu bu görevde.

Artvin ülkenin en güvenli ve az sorunlu illerin başında yer alıyor. Dolayısıyla Hopa`da da gerek yaşam gerekse sosyalite aynı paralelden yansırken, nasıl oluyorda böyle bir algı oluşuyor sizde. Eğerki bu algının oluşmuş olması gerçekten söz konusu ise ki siz böyle söylemişsiniz. Değim yerindeyse devletimiz daima 18 yaşında olduğunu bilmeyen yoktur. O bahsettiğiniz imaj öyle 3-5 günde oluşacak bir itham değil.

Bu algınızın oluşumunda eğer ki biz Hopalıların etkisi büyükse, siz bürokratların da etkisi yok değil. Ülkemizin en ücra köşesi ve en yaşanabilir ilçesi olan Hopa`ya bu şekilde laf söylemek, pardon Hopa`nın yöneticisine bu biçinde aşağılamak ne sizin neden kimsenin haddine değil. Şahsınızla her hangi bir problemi veya sorunu olmayan Hopalı bir gazeteci olarak şunu istemek hakkım diye düşünüyorum.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının şahsınıza yapmış olduğu makam ziyaretinde bende yer almıştım, ancak bu denli konuşmanıza tanık olmadım, eğer olsaydım ertesi gün kaleme alırdım. Konuşmalarınızın kısa bir bölümünde makamınızda bulunduktan sonra dışarı çıkmıştım. Şimdi keşke çıkmasaydım diyorum. Sayın Salmaner Eğer Akyürek`in söyledikleri doğru ise, ki doğru olmasa aylar sonra konusu olmazdı. Lütfen 3-5 kişinin mesleki tercihinden ötürü Hopamız hakkında sarf ettiğiniz kelimelerden dolayı 34 bin Hopalıdan özür dileyiniz.

Şahsınızın ilimize atanması nedeni Hopa olayları olduğunu biliyoruz. Eğer ilimizde görev yapmanıza sebep olan ilçemle ilgili bir ön yargınız varsa, lütfen ilimizde ki göreviniz bitmeden küçük bir gönül alma ziyareti yapınız bakın Hopalı sizi nasıl hürmetle ağırlıyor...

Yarınlarınız UMUT olsun.

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1621