Facebook karışıklığı

Arhavi belediye başkanından fırça yiyen basın danışmanı, eski ilçe başkanına içini dökerken, başkana hakaretler yağdırdı.

Elden ele dolaşan Facebook yazışmalarında danışmanın Başkanı ‘Cemaate uzak duruyor’ diye suçlaması dikkat çekti.
Arhavi başrollerinde bir belediye başkanı, bir danışman ve eski ilçe başkanının bulunduğu bir mesaj trafiğiyle çalkalanıyor. Aslında bu oyunda belediye başkanı ‘ihanete uğramış’, danışmanı ile eski ilçe başkanı arasında kalmış, üstüne üstlük bir de Gülen Cemaatine ve onun kurumlarına koyduğu mesafe nedeniyle hedef kişi konumunda. Eski ilçe başkanı ise yerel seçimi kaybetme olasılığının yüksekliğini kanıtlarsa adaylık koltuğuna oturmayı planlıyor.
Elden ele dolaşan mesajlar, bir sosyal paylaşım sitesinden alınmış. Belediye Başkanı da hakkındaki bu yazışmayı öğrenmiş.
HAMSİ KAVAĞA ÇIKTI
Lazca ifadeler ve küfürlerin havada uçuştuğu mesajları, Belediye Başkanının danışmanına fırçası tetiklemiş. Fırçayı yiyen Basın Danışmanı soluğu bilgisayar başında almış ve ‘teşkilat’ diye seslendiği eski ilçe başkanına yakınmış.
Lazca selam ve hatır sorma faslından sonra danışman mevzuya girmiş: “Ne diyeyim, aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık… akşam akşam fırça yedim. Bir de suçlu olsam… Memlekete çivi çakıyoruz bununla ilgili takdir edilmiyoruz… Su işi için belediyede gizlice imza yapılacaktı. Gittim hemen haber yapalım dedim… Bununla ilgili aferin demesi gerekirken ikinci sıradaki emniyetin düzenlediği hamsi şöleni ile ilgili adam beni arıyor. Hamsi partisi ile ilgili niye bana haber vermedin, sen kimin danışmanısın diye fırça basıyor be pe.....k”
SUSAN BAŞKAN VE CEMAAT
Eski ilçe başkanının ‘İnsan değil’ dediği belediye başkanı için ‘Çok şey biliyorum ama sustum’ yanıtı dikkat çekiyor.
Danışmanın bundan sonra yazdıkları ise belediye başkanının Cemaat baskısına direndiğini gösteriyor: “Zaman gazetesi masamda. Nedir bu takunyacıların gazetesi der… Allah’ın Sadık kulu filmine sponsor olalım diyorum. Kem küm…”
Eski İlçe başkanı da bunu “Haberim var, dershanedeki hocalar çok kızdı” yanıtıyla teyit ediyor ve bunun ‘yakışmadığını’ söylüyor.
SEÇİMİ KAYBEDERİZ
Cemaat mensuplarının referandumda çok çalıştıklarını anlatan ilçe başkanı belediye seçimini alamayacaklarını ‘Coşkun başkanın bile’ sonucu değiştiremeyeceğini savunuyor.
Danışman ise başkanın solcuları işe aldığını anlattığı eski başkandan ‘sabırlı olması’ tavsiyesini alıyor. Eski ilçe başkanı ilçesini eski Türkiye’ye benzetiyor, partisini, AKP’yi övüyor, “Ak Parti’den önce Türkiye nasıl yönetiliyorduysa şimdi Arhavi aynı öyle” diyor. Danışmanın yanıtı ise “Tarlaya ne ekersek onu biçeriz… Yeduk bir fışkı” oluyor.
Mesajlarda sözü geçen yer Artvin’in Arhavi İlçesi, Belediye Başkanı ise AKP`li Coşkun Hekimoğlu. AKP’li başkanının danışmanı geleceğini eski ilçe başkanında arıyor. Ancak ikisinin geleceği de AKP Genel Merkezi’nin elinde…
     YARINLARINIZ  UMUT  OLSIN

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1892