Futbolun nankörlüğü

Futbolun nankörlüğü

Bugün yerel konulara girmeyeceğim. Çok da uzmanlık alanım olmasa da biraz futbol eleştirmenliği yapayım dedim. Futbol geçmişim sadece Artvin Hopaspor`un ikinci lig döneminde dönemin defterdarının başkanlık yaptığı dönemde, bende yöneticilik yapmıştım. Halen Artvin Hopaspor üyeliğim devam etmekte. Birde halısaha deneyimin var desem abartmış olmam bir kaç kez halısahada futbol oynamışım. Hepsi bu kadar, ancak futbol izleyiciliğim konusunda oldukça deneyimli sayılırım. Oynamaktansa izlemeyi seçenlerdenim yani. 
Gelelim konumuza. Bu yıl oynanan süper ligin son haftasına geldiğimiz bu saatlerde, değim yerindeyse tam bir şok içindeyim. Daha iki yıl önce süper lig şampiyonu olan Bursasporun durumu canımı sıkar cinsten bir şey. Bursa`ya olan ilgim gerek üniversiye yıllarım, gerekse iki binli yılların başında gazeteciliğimin sekiz yıl sürdüğü ve Artvinlilerin ikinci memleketi olmasıdır. Bursaspor nereden nereye geldi. Nasıl bir futbol yönetim şeklidir, nasıl bir futbol oyun şeklidir ki son altı haftaya geldiğinde bulunduğu konumdan beş haftada almış olduğu seri başarısızlıklarla kümede kalma yada küme düşme durumunu son haftaya bırakacak şekilde puan alamıyor veya aldırılmıyor. 
Kümede kalma konusu mucizelere kalmış olan Rizespor o mucizelerin tek tek gerçekleştiğini görebiliyor ve mücadeleyi son maça kadar taşıyorda Bursaspor neden uyuyor ki bu şoku bize yaşatıyor anlamakta oldukça güçlük çekiyorum. Son hafta da Bursaspor Trabzon deplasmanına gidecek, kendi sahasında Gençlerbirliği`ni yenemeyen Bursa, Karadeniz`de Trabzon`u mu yenecek. İnşallah demek yetmez. Rize rahat Didi stadyumunda oynayacağı Alanyaspor karşılaşmasını kaybederse Rizespor zaten lige veda eder. Ancak Rizespor işi sıkıya bağlayıp o maçı alacaktır. Bursa ise Trabzon`da ecel teri dökecek belkide (Mecazi) ecelini görecek. 
Beşiktaş`ı tebrik ediyorum. Ligin şampiyonu olarak taraftarlarına yaşattığı bu muttuluktan dolayı bende nasibime düşeni alıyorum ve tüm camiayı kutluyorum. Hadi hayırlısı. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1034