Herkese ve her şeye rağmen

Herkese ve her şeye rağmen

Nitekim bu yoğunluğu da atlattık desem değim tam yerini bulur mu bilemiyorum ancak değim yerini bulsa da bulmasa da ben demiş oldum. Yaklaşık bir hafta boyunca yoğun ve hummalı bir çalışma içerisindeydik. Artvin faal gazeteciler derneği olarak 2 Mart günü konuklarımızın bir bölümünü Trabzon havalimanından alarak başlayan serüvenin detaylarını daha önce sizlerle paylaşmış olduğum için şimdi yeniden yazmaya gerek duymuyorum. Ancak gelinen noktaya kadar yaşanan tüm güzellikler ve küçük aksaklıkların hepsini anlayışla karşılıyor ve emeği olan tüm Artvin dostlarına teşekkür ediyorum.
Final gecesinde saatler 16.30 u gösterirken Anayasa profesörü değerli hemşerimiz Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu’da aramıza katıldı ve il merkezinde bulunan yeşil Artvin derneğini ziyaret ettik. Bu ziyarette yaklaşık bir hafta boyunca il genelinde dokuz farklı ilçe ve beldeye birlikte dolaşmış olduğumuz. Yine değerli hemşerilerimizden Av. Ömer Faruk Eminağaoğlu ve Bir şey yapmalı platform sözcüsü Dr. Ali Mutlu Köylüoğlu ile beraber AFGAD yönetim kurulundan arkadaşlarımız vardı. Yeşil Artvin Derneğinde Dernek Başkanı Neşe Karahan ve YAD yöneticileriyle birlikte bir süre sohbet edildikten sonra konuklarla birlikte panelin yapılacağı Grand Artvin Oteli salonuna doğru Artvin caddesinde yürümeye başladık.

 “Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler, motorları maviliklere süreceğiz, çocuklar inanın inanın çocuklar” diye devam eder, bu türkünün dizeleri. ‘İnanmak başarmanın yarısıdır’ diye atasözümüz de var. Biz AFGAD olarak ortaya koyduğumuz mücadeleye inanarak ve azmederek yola çıkarız, yürüdüğümüz meşakkatli yolun çok da düz bir yol olmadığını, hatta bu yollun taraflı tarafsız taşlarla dolu olduğunu da biliriz. Bir çok şeyi bilerek çıktığımız yolda, sonuca ulaşmamak için önümüze konulan sanal engelleri de reel engelleri de aşar gideriz. Azmimizin önünde hiç bir entrika başarı gösteremez. 
Yedi Mart akşamı için planladığımız program tam bir AFGAD başarısı ile neticelendiğini söylemek fazlaca lüks olmayacağını düşünüyorum. Değim yerindeyse hedefi tam 12 den vurma imkanımız oldu. Bu başarıyı yakalayamayacağımızı düşünen, kaygı duyan, istemeyen ve hatta AFGAD`ı dolayısıyla beni sevmeyen bazı sözüm ona dostlarımıza da kapak oldu desem inanın fazla olmamış olurum. Burada amacım kimseyi yermek yada eleştirmek değil sadece amacım, birilerinin gerçekleri görmesi gerektiğini ve AFGAD mensupları bu her türlü sorunlarına karşı duyarlı ve toplumsal sorumluluk bilincinde insanlardır.
Burada bizi utandırmayan tüm Artvin dostlarına minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Aslında teşekkür edecek onca isim ve kişi varki ben sadece birinin ismini söylemeden geçemeyeceğim. Dernek mensuplarımızın dışında, panelist konuklarımızın her birine ayrı ayrı teşekkürlerimi yeniliyorum. Konuklarımızın sekiz mart sabahı Hopa dan ayrılışında ki memnuniyetleri ve söylemleri de benim için ayrı bir onur ve gurur olduğunu belirtmekte yarar var.
Salonda ki siyasi renklilik, memlekete olan düşkünlüğün bir yansıması olarak değerlendiriyorum. Katılımcı ve bilgi edinme aömaçlı gelen Artvin duyarlıları, sadece boy göstermeğe değil, hatta sembolik temsiliyete değil, panelistlerin vereceği bilgiye ihtiyaç duyan insanlar topluluğuyla doluydu.  Ses düzeninden kaynaklanan minik aksaklıklar dışında her şey güzeldi, her şey Seçkin kardeşim iyiki varsın
"Dünya yerinden oyna dünya yerinden oyna kadınlar özgür olsa kadınlar özgür olsa" diyen tüm kadınlarımızın `Emekçi Kadınlar günü`nü kutluyorum. Hayırlı işler ...

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1024