• Ana Sayfa
  • »
  • HOPA’DA “HAYIR” VE “EVET” ETKİNLİĞİ

HOPA’DA “HAYIR” VE “EVET” ETKİNLİĞİ

HOPA’DA “HAYIR” VE “EVET” ETKİNLİĞİ
Regaip kandili nedeniyle CHP Hopa İlçe Kadın Kolları’nın organize etmiş olduğu lokma ikramı programına ve AK Parti Hopa ilçe başkanlığının organize etmiş olduğu Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bilgilendirme programına katıldım. Sabah erken saatlerde ilçe merkezindeki özgürlük meydanında kadınların bir araya gelerek pişirdikleri lokmalardan, havanında açık olmasından ötürü onlarca ve hatta yüzlerce vatandaş tatma imkânı olduğunu gözlemleme imkânım oldu. 
CHP gelen Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’ın da ziyaret ettiği hayırlı lokma ikramına ilgi oldukça geniş ve bir o kadar da heyecan vericiydi. Standın hemen yanında bulunan Hayır minibüsüne rağmen insanlar oradan lokma almaya gönül rahatlığıyla geldiklerini gördüm. Özellikle öğrencilerin katılımı dikkat çekiciydi. Hopa’da bulunan AÇÜ öğrencileri CHP’li kadınların lokmalarından alabilmek için birkaç dakikalarca beklemeyi göze alarak günün anlamına katkıda bulunmak  için orada yer aldılar. 
Gelelim Ak parti Hopa ilçe başkanlığının Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Atatürk Konferans Salonu’nda ki evet çalışmasına. Milletvekili İsrafil Kışla ve İl Başkanı Erkan Balta’nın ana konuşmacı olarak katıldığı bilgilendirme toplantısına ilçede bulunan sivil toplum kuruluşları temsilcileri, iş dünyasından bazı isimler ve Ak Partili birçok vatandaş katıldı. İlk olarak konuşma yapan ilçe başkanı sözde espri yaparak üç saat konuşacağını söyledi. Devamında İl Başkanı Balta konuklara yeni sistem hakkında bilgiler aktardı. 
Neden Evet denilmesi hususunda Milletvekili İsrafil Kışla ise hem STK temsilcilerine hem de orada bulunan davetlilere bilgiler aktardıktan sonra iki konuğun aynı anda katılımcılardan soru alması ve yöneltilen sorulara cevaplar verilmesiyle sona eren program yaklaşık iki saat sürdü. Hopa TSO’nın Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleşen bu toplantı sonrası, oda yönetim kurulu başkanı makamında ilçe ile ilgili sorun ve çözüm önerilerinin konuşulduğu dar kadrolu görüşmeler yapıldı. Hopa TSO Atatürk Konferans Salonunda yapılan toplantıyı anlamadım ama olsun bakalım hadi hayırlısı.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3932