• Ana Sayfa
  • »
  • Hopa’da Onkoloji Hastanesi İstiyoruz

Hopa’da Onkoloji Hastanesi İstiyoruz

Antalya’da TRT Kameramanı olarak görev yapan memleket sevdalı Volkan Makar kardeşimin sosyal paylaşım sitelerinden facebook’ta oluşturmuş olduğu bir gurup...

Antalya’da TRT Kameramanı olarak görev yapan memleket sevdalı Volkan Makar kardeşimin sosyal paylaşım sitelerinden facebook’ta oluşturmuş olduğu bir gurup, Hopa için tarihsel bir çağrıda bulundular.  Başlatmış olduğu gönüllü paylaşım sayfasında bu gün itibarıyla 40 bin 404 üye bulunuyor.

Oldukça anlamlı yürekli bir mücadeleyi başlattığı için Volkan kardeşimi kutluyor ve kendisiyle birlikte bir farkındalığın oluşmasında emeği geçen 40404 kişiyi yürekten alkışlıyorum.  Bu hareketin nereye kadar gidebileceğini şu aşamada düşünmek bile istemiyorum. Hareketin geldiği nokta çok önemli kırk bini aşan bir oluşumun amacına ulaşmaması bir şanssızlık olur. Şans ise bu oluşumun başlamasıdır. Bitirici vuruşlar yapıyor olmasıdır.

Sanırım dernekleşme konusunda bir girişim başlatılacak. Bu kırk binin sadece bin tanesi dernekleşmeye katkı koyla 5 yıl bile sürmeden, bu duyarlı insanlar topluluğu Onkoloji hastanesinin kurulması için gereken her türlü kaynağı sağlamış olur.

Sosyal paylaşım sitesinde son paylaşılan bir daveti sizlerle paylaşmak istiyorum. Meltem Balcıoğlu tarafından, Sağlık bakanlığı ve Başbakanlığa da gönderilmiş olan bu mesaj “Çernobil faciasıyla kanser, Karadeniz`in kaderi oldu. Özellikle Doğu Karadeniz`de yaşayanlar, ya kendi canlarını, ya anne babalarını, ya da kardeşini, sevdiğini kanserden kaybetti, kaybetmeye de devam ediyor... Erken teşhis ve hastalığın kontrolü için özel ihtimam gerektiği bilimsel verilerle kanıtlanmış durumda. Bölgeye, özellikle de Hopa`ya jeopolitik konumu nedeniyle onkoloji hastanesi yapılması elzemdir... Sesimizi duyun! Harekete geçin...” şeklinde tamamlanıyor.

 

Birbirinden değerli ve anlamlı mesajların paylaşıldığı sitenin adresi: http://www.facebook.com/groups/331028410352277/ meraklısına tıklanması önerilir.  Bu sitede ki görüşmeleri gurubu oluşturan arkadaşın oluruyla gazetemizde sizlerle paylaşmayı düşünüyorum.

 

Burada bazı vatandaşlarımızın haklı serzenişleri olduğunu da biliyorum. Bunların arasında Hopa’da doğru dürüst bir hastanemiz bile yokken kim yapacak Onkoloji hastanesini diyenler var. Hani haksız da sayılmazlar. Kişi başına 10 cm2 alana sahip olan Hopa Devlet hastanesi perişan durumda olmasına karşın, yeni hastane inşaatına bile ne badireler atlatılarak başlandığını biliyoruz.

 

Yine de umutsuz olmamak gerek. Arhavi de ki hastane inşaatı da yarım kaldı. Belki sağlık bakanlığı veya siyasi erkan memleket menfaatlerini veya kamu talebini dikkate alırlar da ya Arhavi’de ki inşaatı yarım kalan binayı, yada Hopa’da ki yeni başlayan inşaatı veyahut Arhavi veya Hopa’da ki eski hastane binalarından birisini “Onkoloji Hastanesi’ne” dönüştürürler. Bu oluşum en azından farkındalığın oluşmasını sağlamış durumdadır. 

 

Gurup üyelerinden bir tanesinin de paylaştığı mesajı sizlerle paylaşmak istedim Selda Çoğuplugil Yazıcı “Hele bir açılsın o hastana çocuk bölümünün bütün kitaplarını ben alacağım” diyen Selda hanımı gönül dostlarını yürekten kutluyorum. Helal olsun be Selda sana…

 

Yarınlarınız UMUT olsun.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5544