Kocatepe ile iftar

Kocatepe ile iftar

Önceki akşam iftar saatinde Artvin belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin davetlisi olarak il merkezinde bulunan Marina’daki Artvin sofrasındaydık. Göreve seçildiği günden sonra ki süreçte her ramazan yerel medya mensuplarıyla iftar yemeğinde buluşan ve yapmış olduğu hizmetleri anlatan Kocatepe bu yılda aynısını yaptı. Üçüncü kez bizlerle iftarda buluşan Başkan kendisini rutine almış olsa gerek her geçen davette gazetecilerin katılımı yavaş yavaş düşüyor gibi hissettim. Hizmette süresi geçtikçe aslında katılım daha da fazla olması gerekirken, azalmasını hayra yormuyorum. Kocatepe’nin yerel ve yaygın medya mensuplarıyla bir araya gelmesi hem ilgili hem de çok sesli olurdu. Sadece ramazanlarda değil diğer zamanlarda da bir araya gelir, biz kendisini eleştirir ve sorularımızı yöneltiriz. Başkan Kocatepe’de kendine has üslubu ve zaman zaman da aba altından sopa gösterircesine bizlere takılırdı. 
Önceki akşamda aynısı olmadı değil. İftar sonrası çaylarımızı yudumlarken, üç yıl içerisinde hem yaptıklarını anlattı hem de gelecek iki yıl içinde neler yapmayı planladığını anlattı. Ata tepeye yapmış olduğu asfalt yolu anlatırken sarf etmiş olduğu cümlede sözüm ona ‘espri’ yapan başkan, samimiyeti su istimal etmek için, fırsat bilmeyi de ihmal etmedi. Neyse ki samimiyetinden kuşku duymuyorum.  Keşke her belediye başkanı onun kadar net ve gerçekçi olabilse. Art niyeti olmayan ancak bazen eksik kalabilen ve tabana hitap edebilen malum iktidar partili olmanın verdiği fazlaca öz güvenle anlatmayı sürdürdü. 
Şehir girişine yapılmakta olan yeni yol, yürüyen merdivenler, netleşmek üzere olan teleferik, araç parkındaki değişiklik ve daha birçok hizmetin kaynağının İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş olduğunu söyleyen bizim Artvin’imizin başkanına tek bir soru sordum. Topbaş sonrası ne yapacağız? Aldığım yanıt beni de tatmin etmedi buraya yazarsam sizi de tatmin etmez. Neyse, hadi hayırlısı. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1231