LOJİSTİK ÇALIŞTAYI

LOJİSTİK ÇALIŞTAYI
Ülkemizin en önemli gelir kaynaklarından birisi olan turizm ile birlikte, uluslar arası taşımacılık ve ihracat ve ithalat konusundaki döviz girdilerimizin ana kaynağı olarak bilinen lojistik konusunda Hopa ticaret ve sanayi odası öncülüğünde, UND, nakliyeciler kooperatifi ve ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının birlikte organize etmiş olduğu 1. Lojistik çalıştayı eğrisiyle doğrusuyla tamamlanmış oldu. Hopa TSO Atatürk toplantı salonunda yapılan Çalıştaya Artvin valisi Ömer Doğanay mazereti nedeniyle katılamadığını öğrendik. 
Çalıştaya Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolosu, ülkemizin Batum Başkonsolosu nezdinde ticaret ateşesi, Hopa Gümrükler Başmüdürü Sarp mülki idare amiri ve Artvin Vali Yardımcısı, Hopa Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Kemalpaşa Belediye Başkanı da katıldı. 170 kişilik toplantı salonu neredeyse tıka basa doldu. AÇÜ lojistik bölümü öğrencilerinin de ilgisini çeken Çalıştaya ilgi oldukça fazlaydı. Yaklaşık dört saat süren çalıştayda özellikle nakliyecilerin sorunları ve çözüm önerilerinin yanı sıra, turizmcilerin yaz sezonu sorunlarına da çözüm aranmaya çalışıldı. 
Çalıştay hazırlığı yapıldığı ve davetlerin yapıldığı esnada Artvin Valisi Sayın Ömer Doğanay’ın katılımıyla şeklinde  bir söylem yapıldığından lojistik konusundaki ilgili firma ve şahısların katılımı oldukça beklenenin üzerinde seyrettiği organizasyonda çeşitli konularda sunumlar ve bilgilendirmeler yapıldı. UND yönetim kurulu üyesi Alişan Topaloğlu ve Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek in konuşmalarının ardından Hopaport müdürü Meriç Burçin Özer sunumunu yaptı. Daha sonra Gümrükler başmüdürünün konuşması gerçekleşti.  Her bir konuşmacı konusunun uzmanı olduğu için faydalı bilgilendirmeler oldu. 
Çalıştayın ikinci bölümünde daha çok soru cevap yöntemiyle sektörün sivil aktifleri sorunları dile getirdiler. Sektörün kamusal aktifleri ise çözümler konusunda bilgilendirmeler yaptılar. Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın katılacağının duyurulmuş olması nedeniyle Çalıştaya katılamamasının soğuk etkisiyle sona eren çalıştayın ilk olması ve devamının yapılması kararıyla sonbuldu.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1073