Madenciden gelen ikinci mail

Geçtiğimiz günlerde bu ne cüret diye bir yazı yazmıştım. Yazıya olumlu olumsun çok sayıda tepki aldım. Beni destekleyenler de oldu1

Geçtiğimiz günlerde bu ne cüret diye bir yazı yazmıştım. Yazıya olumlu olumsun çok sayıda tepki aldım. Beni destekleyenler de oldu, eleştirenler de. Aradan geçen süre içerisinde ikinci bir e-mail geldi aynı adresten. Gelen mesajda şunlar yazıyor.

“Değerli Basın Mensupları;

Artvin Cerattepe Projesi hakkında, Artvin genelinde görev yapan basın mensuplarını bilgilendirme amaçlı bir toplantı yapılması planlanmaktadır.

29 Mayıs 2013 tarihinde düzenlenecek olan söz konusu bilgilendirme toplantısına katılmak isteyen basın mensuplarının 27 Mayıs 2013 tarihi, saat 18.00’e kadar aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden dönüş yapması gerekmektedir.

Bilgilerinize...”

 

Şimdi gelelim konumuza; Bu toplantıya katılmak bir dert katılmamak başka bir dert. Biraz kafa yormam gerektiği inancımla, konuyu siz değerli okuyucularımla paylaşıyorum.  Gazeteci üstatlarımla da fikir alış verişinde bulundum. İlk bakışta kendi fikrim katılmama yönündeydi. Eğer bu davete katılırsak, karşı tarafı ciddiye almış olacağız ve muhatap olmak durumunda kaldığımız için firma yetkilileri bu durumu farklı kullanabilme ihtimalleri de var.

Her halükarda karşı olduğumuz bir çalışmanın doğrudan veya dolaylı destekçisi olamam, olamayız da diye düşünüyordum.  O Toplantıya katılmayarak demokratik tepkimizi koymayı uygun görmüştüm.

 

Bir arkadaşım katılmamakla birlikte bilgilenilmemiş olmanın sorumluluğu gelecekte sorun oluşturabileceğini dile getirdi. Başka bir arkadaş ise ‘Akilliler toplantısına davet edilmeyenlerin eleştirilerini örneklendirerek, katılarak tepkimizi ortaya koyabiliriz’ şeklinde oldu.  

 

Bir başka arkadaşım ise ‘gazetecilerin davetlere ve toplantılara katılması gerektiğini ancak haber yaparken ona göre davranması gerektiğini’ söyledi. Derken farklı farklı fikirler ve düşünceler ortaya çıktı. Gazeteciliğin etik kuralları diye bir söylem, bir anlayış, bir eylem var. Bizde bu anlayış çerçevesinde, söylemlerimizi belirleyerek eylemimizi ortaya koyarız. Neticede bende oluşan kanı bu şekilde oldu.

 

Derken gelen e-maile şu şekilde yanıt verdim.

 “Sayın Bilgin 29 Mayıs`ta yapacağınız basına bilgilendirme toplantınıza (UMG) Umut Medya Group olarak  katılma kararı almış bulunmaktayız. 

Lütfen, Toplantıya katılacak olan firma yetkilinizi, Toplantı yerini ve Saatini en az 24 saat öncesinden bildiriniz.” Şeklinde verdiğim yanıt sonrasında yarın yapılacak olan toplantıya odaklanmaya çalışıyorum.

 

Bakalım kim gelecek bilgilendirmeye, bakalım nerede ve saat kaçta yapılacak o bilgilendirme toplantısı. Gözlemlerimi ve izlenimlerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

 

Yarınlarınız UMUT olsun.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1676