• Ana Sayfa
  • »
  • Öyle bir şeye ihtiyacımız var ki

Öyle bir şeye ihtiyacımız var ki

Tamda bu günlerde ihtiyaç duyulan şey hoş görü, anlayış, samimiyet, içtenlik, gerçekçi, doğru dürüst ve kişinin insan olması değil mi?

Öyle bir şeye ihtiyacımız var ki

Tamda bu günlerde ihtiyaç duyulan şey hoş görü, anlayış, samimiyet, içtenlik, gerçekçi, doğru dürüst ve kişinin insan olması değil mi? Tüm saydıklarım yeterli olmayacak sanırım gerisiniz siz ilave edin. Nedir bu kavga, nedir bu kargaşa, nedir bu paylaşılamayan? Bu sorulara da ilaveler yapılamaz mı? Tabiki de evet.

Yazıyı yazdığım dakikalarda Çay Tv kanalında gazetemizin yazı işleri müdürü maden firmasının üst düzey yöneticileriyle Artvin`deki madeni konuşuyor ve akıllarda kalacak bir programa imza atıyor. Ben de programa katkı sunmak için mesleki bir soru sormak istedim ve sorumu Eksilmez`e mail olarak gönderdim bakalım yanıt alabilecek miyim.

işte bakın tamda ihtiyaç duyduğumuz şeylerden bahsederken bu kadar teknik laflarla kafa karıştıracakları na sorulan sorulara halk tipinde evet veya hayır gibi cevaplar sonrası gerekçelere kısaca değinseler olmaz mıydı. Anlaşılır olmaya ihtiyaç duyuyoruz. Kafa karıştıracak anlatımlara değil.

İbrahim zorlanıyor, henüz duymak istediği cevabı alamadı. Tekrardan soruyor cevabını almak için kendisiyle boğuşuyor. Bende orada yaşayan birisi olarak kaygı duymuyor değilim dedi. Yeniden aldığı yanıt beni de tatmin etmiyor. Arkadaş verdiği yanıtla sorumluluğu firmanın üzerinden alarak devlete havale ediyor.

Altını nasıl ayrıştıracaksınız? diye bir soru gönderdim. Birde Sayın Ünsal Arkadaş Artvin`de kendinizi anlatmaya çalıştığınız yerel medyadan ilgi göremeyince kendi gazetemizi mi kuralım dediniz mi? Son çıkan gazeteyi  finanse ediyor musunuz? En çok hangi yayınları finanse ediyorsunuz? diye sordum ancak henüz yanıt almadım. Alacağımı da beklemiyorum.

İlk yarım saatinde gerçeklerin gizlendiği ve geçiştirildiğini düşünerek İbrahim`den aldığım mesajla sorumun kendisine henüz ulaşmadığı yönünde olunca her iki soruyu tekrar mail olarak attım bakalım ikinci yarım saatte sorularıma yanıt alabilecek miyim. 

Öyle bir şeye ihtiyacımız var ki! Madenin iç yüzünü, kapsadığı alanı, faydaları, zararları ve Artvin`de maden gerçeğini topluma siyasi iktidar ve iktidarın Artvin ayağı olan şahısların milletvekili nezdinde birileri bizlere anlatsa. Gerçekçi olunsa maden bizden daha değerli ise biz kendimize yeni yaşam merkezleri bulmaya çalışalım. 

Artvin`de, madene ve hertürlü madenciliğe hayır diyerek Yarınlarımızın Maden siz ve UMUT lu olmasını diliyorum.

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1578