Rahatsız olanlara

Önceki gün yazmış olduğum yazıdan rahatsız olan bazı büyüklerim ve de dostlarım olmuş. Bir kaçı telefonla arayarak, bir kaçı da birebir de söylediler, duymuş oldukları rahatsızlıklarını.

Rahatsız olanlara

Önceki gün yazmış olduğum yazıdan rahatsız olan bazı büyüklerim ve de dostlarım olmuş. Bir kaçı telefonla arayarak, bir kaçı da birebir de söylediler, duymuş oldukları rahatsızlıklarını. Sanırım biraz ağır olmuş yazının başlığı. Neymiş efendim o yazıyı niye yazdın? Kendilerine; şimdi buradan yanıtımı yazıyorum. İstanbul Avcılar’da CHP ye yıllarını vermiş olan bir arkadaşım ‘Sayın Yaprak’ gerek gençlik kollarında gerekse kadın kollarında vermiş olduğu mücadelenin karşılığını Avcılar yeni kent mahallesi seçimlerinde listeye girmeyi hak kazanmasına karşın siparişle sonradan partiye gelen vatandaşın birisi onun yerine meclis üyesi seçiliyor ve ‘Sayın Yaprak’ liste dışı kalıyor.

İstanbul’dan bize ne demek tabii hakkınız olabilir ancak. Bizde ne oluyor 40 yılını bu partiye vermiş, hiçbir kademede görevden kaçmamış. Konu memleket olunca bürokrasiden siyasi iktidara kadar, her platformda mücadele etmiş, bir isim il genel meclisine aday adayı oluyor ve bundan rahatsızlık duyulup, adama verilen selam kesiliyor ise. Partinin yasal müracaat süresinde ilçe belediye meclisine girmek için aylar öncesi yapılan çağrılarda parti terbiyesiyle gereken müracaatı yapan kişinin liste sıralaması konusunda her hangi bir talebi olmamasına karşın…

Sözüm ona son dakika siparişiyle 16 Şubat’ta icazetle dosya veren vatandaşın yalandan yere konuştuğu laflarla sen sıralama değişikliğine gideceksin. O zata bu saate kadar nerdeydin demeyeceksin. Belediye meclisi listesine yerleştireceksin. Diğer taraftan daha vakit olmasına rağmen yaklaşık bir ay önce il genel meclisi için aday adayı olana da şimdiye kadar nerdeydin o iş bitti diyeceksin bende susacağım öyle mi? Sen kendi sorumluluğunu yerine getirmekte sorumsuzca davranacaksın, benim davranışımdan ( Yazımdan ) rahatsız olacaksın bende eyvallah diyeceğim öyle mi?

Belediye başkanlığı aday adaylığı sürecinde haklı olduğunuz konuda yaptığım yayınlardan yazdığım yazılardan ve partimizin haklılığını ortaya koyan belgelerin yayınlanmasından rahatsız olanlara karşı verdiğim mücadelede teşekkür ettin mi ki. Yazdığım bu yazıdan dolayı isyan ediyorsun. Yanlışa yanlış doğruya doğru ben her durumda var olmayı ve doğrudan yana mücadeleyi devam ettireceğim. Şimdide 2009 gibi yok şunu istediler vermedik ondan böyle yapıyor diyeceğin kadar yüreğin var mı? Dürüst olmak gerekir değil mi, örnek teşkil etmek gerekir değil mi?

İşte soruyorum belediye meclisi için müracaat eden ve hiçbir zaman için sıralamada şu olsun bu olsun demeyen her şeyi ile beyefendi ve dürüst insanın listedeki sırasını bazen 5 de bazen 6 da bazen de 7 yazıldığını ve en son gelinen noktada şahsının ve yönetim kurulunun çoğunluğunun bilgisi dahilinde listede 6 da olan o ismi neden listede 10 a aldın? Kim aldırdı? 6 adan 10 a alınan o ismin önündeki o dört isimden hatta dahası toplam listede yer alan isimlerden neyi eksikti? Sendika genel başkanlığı yapmış, parti terbiyesini yutmuş yöneticilik ve sosyal sorumluluk bilinciyle donatılmış bir isimden neden rahatsız oldun? Yoksa gelecek kaygın mı oluştu? Bu sorulara yanıt verecek sorumluluğun varsa ben buradayım. Eğer yoksa bu soruların altından kalkamıyorsan o da senin bileceğin bir şey bırak o zaman bulunduğun koltuğu, onlarcası var senden daha iyi yapacak.

Bütün bunlara ve daha fazlasına rağmen önceki gün yazmış olduğum ‘Bazı şerefsizlere rağmen inadına sol inadına CHP’ başlığındaki ‘Bazı şerefsizlere rağmen’ bölümünden ötürü hem okuyucularımdan hem de Cumhuriyet Halk Partisinin her kademesinden ‘ÖZÜR’ dilerim. Ancak, bu bir siyasi terbiye dahilinde kavgamı sürdüreceğim. Sana ve düşüncene rağmen CHP ye olan bağımlılığım 1994 yılında başlayan ve ölümümle peşime gelecek olan CHPliliğim devam edecektir. Asıl mücadele bundan sonra…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1728