Teşekkür

Tam 20 yıl oldu; 1993 Yılının Nisan ayıydı ilk buluşmamız. Bursa’da Uludağ Üniversitesi Fen edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğrencisiydim. Okulu bırakıp Medyaya ayak bastığımda Çiller meydanlarda ‘oğlum radyo dinlemek istiyor, bu hakkını kimse elinden

Teşekkür


Tam 20 yıl oldu; 1993 Yılının Nisan ayıydı ilk buluşmamız. Bursa’da Uludağ Üniversitesi Fen edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğrencisiydim. Okulu bırakıp Medyaya ayak bastığımda Çiller meydanlarda ‘oğlum radyo dinlemek istiyor, bu hakkını kimse elinden alamaz. Hemen Özel radyolar yasası çıkarılmalı’ demiş ve birkaç gün süren siyah kurdeleli taksilerin turları sona ermiş özel radyolar yayınlarına devam etmiş, mecliste de yasal çalışmalar başlamıştı. Birkaç gün bile geçmeden kararımı vermiştim Hopa’da bir radyo kurmam icap ediyordu. İşte 1993 ün Nisan ayında Başlayan ve bu günlere kadar gelen medya mensupluğu sürecimin 20. Yılı ve yine bir Nisan Ayı UMG bünyesinde bulunan Artvin Post Gazetesi il merkezinde vasıflı gazete statüsünü kazandı. 20. Yılımda 20 ay bekledikten sonra gelen bu başarı için bazı dostlarıma teşekkür etmem gerekiyor. 
Teşekküre geçmeden şunu da yazmadan geçemeyeceğim; Ben kendi gazetelerimde zaman zaman yazılarıma ara vermek durumunda kaldım. Günün koşulları gereği, kendi gazetemde kendime sansür koymam gerekti. Yazılarımda kasıt olmadan muhalif (gazeteciliğin tanımında var) bakışımı okuyucularıma aktarmaya çalıştım. O günün koşulları kendime sansür koymamı gerektirdiğinden verdiği aralardan ötürü tüm okuyucularımdan özür diliyorum. Süreçte yaşananlarının büyük bir kısmını gelecek yazılarımda siz okuyucularımla paylaşmayı hedefliyorum. 
Gelelim günün konusu olan teşekkürüme. 20 yıl önce bana güvenen Kazim Başar ailesine, Hopa’da yayına başladığımda yaşadığım o ilk heyecanı benimle birlikte yaşayan radyonun kurucu çalışanlarımdan Bahar, Bora ve Tolga’ya. Radyonun ikinci dönemi ve Hopa TV’nin kurucularından Canan – Selda ve Yaşar üçlüsüne, Yasa çıktıktan sonra 15 günlük sürede bana destek olan kemal Gazioğlu, Mustafa ve Şükrü Yeğen’e, Muhasebe işlerinde Necati Muti’ye, radyo da, televizyon da gazetelerim de görev alan çalışma arkadaşlarıma, Hopa, Borçka ve Artvin’de kiracısı olduğum dükkan sahiplerine, gazetenin kuruluşunda bana güvenen aileme, imkansızlıklara rağmen benimle birlikte mücadele eden hem televizyonda hem de gazetede görev alan Mustafa - Murat – Turan – Ünsal – Türker ve Aydın’a, Bursa’da ki gazete yayını süresinde daima yanımda olan Burcu – Elif – Sevgi ve Emre’ye,Şuan benimle birlikte olan; değerli üstadım Turan Şentürk’e, Modülatör ve Artvin Post gazetesin de ki yazı işleri müdürüm İbrahim Eksilmez’e, Artvin gazetesin de ki yazı işleri müdürüm ve hayat arkadaşım Semahat Başar’a, Artvin Haber gazetesin de ki yazı işleri müdürüm Ayhan Tatar’a, Sayfa editörlerim, Mustafa Şişman, Ayşe Süheyla Muti ve Bayram Uçan’a, Muhabirlerim değerli kardeşim Turan Altınkaya, Levent Tatar, Kayahan Turan, Hakan Tatar, Ömür Başar ve cefakar Mehmet Cihan’a, Semra Yılmaz’a, Derya Koçak’a, Söngül Şişman’a, Figen Topal’a, Mehmet Güner’e, stajyer Çağdaş altıparmak ve Tolga Topal’a, yine emeğiyle yüreğiyle yanımda olan eski çalışma arkadaşlarımın tamamına, bu dönemlerde reklam veren tüm firma sahiplerine, yapılan çalışmalardan ötürü borçlu veya alacaklı olduğum kişi ve kuruluşlara, bacanağım Ahmet Kaya’ya, değerli insan İrfan Yıldırım’a, bilge kişi Osman Akyürek’e, duayenimiz Necmettin Numanoğlu’na, mutlak takipçim Yüksel Kantar’a, adam gibi adam Hasan Günaldı’ya, İş adamı Ali Yücel Kurt’a iş adamı Nevzat Güven’e, İş adamı Mustafa Yılmaz’a, iş adamı Sinan Altunsoy’a, Jumbo abiye, Şortola Ali’ye, AGİKAD’a ve değerli başkanı Dilek Alkan’a, AFGAD başkanım Yaşar Kars’a ve yöneticilerine, keskin kalem Sami Özçelik’e, Hakan Aydın’a, AGD kurucu başkanı Sedat Varan’a, basın müdürlüğü eski ve mevcut çalışanlarına, valilik basın müdürü Gülşen Çınar’a, belediye başkan ve siyasi parti başkanları ve milletvekillerine, kamu kurum ve kuruluşlarının çalışan yönetici kadrolarına, İl Özel idare genel sekreteri Orhan Yazıcı ve Artvin Valisi Necmettin Kalkan’a ve eşim ve çocuklarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 
Burada ismini yazmayı unutmuş olduğum tüm dostlarıma binlerce kez teşekkürler. 
Artık yazmaya devam hem de üç gazete de sürekli…. Yarınlarınız UMUT olsun.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2419