TURİZMİ KONUŞTUK

TURİZMİ KONUŞTUK
TURİZMİ KONUŞTUK
Önceki akşam Çay televizyonunda ilimiz ve özellikle ilçemiz Hopa`nın turizm potansiyelini ve yaşanan sorunları canlı yayında tartışma ve turizmle iştigal edenlere fikir oluşturma imkanımız oldu. İsmet Başar Gazeteleri bünyesinde yer alan ve il merkezinde günlük olarak yayınlanan Artvin Post gazetesinin de yazı işleri müdürü olan İbrahim Eksilmez ‘in hazırlayıp sunduğu 25. saat adlı programa konuk olarak katıldım. Benim dışımda konuklarda vardı. 
Hopa`nın turizm potansiyeli ve sorunları tartışılarak çözüm arandığı için Hopa belediye başkan yardımcısı turizm il müdürlüğü yapmış olan Ahmet İskender, Hopa TSO turizmden sorumlu yönetim kurulu başkan yardımcısı halen TURSAB belgeli turizm işletmecisi olan Okan Poyraz, Spor ilçe müdürlüğü de yapmış olan turizm işletmecisi Erdoğan Albayrak, yine turistik bir otelin müdürü olan Murat Dede`nin de katıldığı tartışma ve sohbet programı bir buçuk saat sürdü.
İl genelindeki turizm geçmişimiz ve ilçe yerelinde yaşanan sorunlar özelliklede Sarp Sınır Kapısı’nda ki sorunlara ve çözüm yollarına farklı bir bakış koymaya çalışılan canlı yayın programına ilçe Belediye Başkanı Nedim Cihan, Turizm İl Müdürü Ömer Gümüş ve Hopa Taşıyıcılar kooperatifi başkanı Celil Yıldırım`da canlı telefon bağlantısıyla katılarak programa renk kattılar. Program esnasında bana gelen mesajları ve turizm konusundaki yaşanmışlıklarla birlikte gelecekte yapılması gerekenleri kendimce anlatmaya ve sorunlara gazeteci gözüyle çözüm önerilerimi dile getirmeye özen gösterdim. 
Orada ki amacımız sadece yakınmak ve şikayetçi olmak değil, sorunları sürekli olarak başkalarına da atmak değil ancak kendi sorumluluklarını yerine getirirken idarecilerin geçmişi yok sayarak değil de, geçmişiyle geleceği harmanlayan bir anlayışla daha da az sorunla hatta sorunsuzca sektöre katkı koyup, yön vermek gerektiğini anlattım. Diğer konukların da kendilerince fikir ve önerileriyle birlikte yapılacak olan ve hâlihazırda yapılıyor olan çalışmalar anlatılmaya çalışıldığı program izleyicilerin beğenisine ve takdirine sunuldu. Hadi hayırlısı...

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1018