• Ana Sayfa
  • »
  • Uçak fobisi dışında iyiydi

Uçak fobisi dışında iyiydi

Uçak fobisi dışında iyiydi

Hafta sonunda hayırlı birkaç iş için İstanbul’da bulunmak durumunda kaldım. İyi ki de gitmişim, başlıkta olduğu gibi her defasında zorda olsa binmek durumunda kaldığım ve her nedense her defasında da aynı dozajla beni ürküten (Korkutan) uçak fobimi yaşamayı bırakamıyorum. Cumartesi sabah gidiş, Pazar gece dönüş şeklinde gerçekleştirdiğim seyahatte eşimle birlikte olmamın tesellisi bile pozitif etkisinin ancak minik bir şekilde olduğunu söyleye bilirim. Saat 12 de başlayacak olan foruma katılmak için mecburen erken saatte kalkacak olan uçakla seyahatimizi yapmış ve İstanbul’a inmiştik. Artık fobinin devamı ertelenmiş gündeme motive olmam gerekiyordu ve eşimin bu konudaki katkısı oldukça faydalı oldu.
İstanbul Şişli ilçesinde bulunan Perpa iş merkezin de yapılacak olan toplantıyı “Bir şey yapmalı” platformu organize etmişti. Ali Mutlu Köylüoğlu’nun sözcülüğünü yapmış olduğu ve ‘Kuvai milliye ruhu’ sloganıyla siyasi farklılıkların bir araya geldiği bir gönüllü hareketi olan bir şey yapmalının ofisinde ilk olarak Ak Partinin kurucularından Abdüllatif Şener, Yarsav kurucu başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, önceki dönem CHP İstanbul İl başkanı Cemal Özdemir, Vatan Partisi İstanbul il başkanı Erkan Önsel ve İstanbul kadın hukukçular platform sözcüsü Nazan Moroğlu ile birlikte program başlayana kadar kısa bir sürede olsa sohbet etme imkanım oldu. 
Derken zaman yaklaşmış program gereği iş merkezinin girişinde vatandaşlarla bir araya gelerek orada ki gönüllü dostlar halk korosunun ‘İzmir’in dağlarında çiçekler açar’ marşını dinledikten sonra yaşı sekseni aşmış olan siyaset duayeni Hüsamettin Cindoruk’a programa katılmak için orada yer aldı. Yaklaşık beş bin kişinin katıldığı salon toplantısında birbirinden önemli ve konusunda uzaman kişilerin arasında yer alarak dilimiz döndüğünce meramımızı anlatmaya çalıştım. Artvin yerelinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerimizi aktarmaya ve burada ki hayırlı çalışmalara katılımın ne şekilde olduğunu konuklarla paylaştım. 
Yaklaşık dört saat süren programda hem kendim bilgilenmiş oldum hem de kendi bilgilerimi, son ana kadar salonu terk etmeyen duyarlı ve sorumlu kişilere aktarmış oldum. Özellikle öz eleştiri ve görevdeyken yapılması gereken sorumluluk konularında yaptığım konuşma sonrasında eski bakan Şener’in beni tebrik etmesi ayrı bir sorumluluk olarak algılamama neden oldu. Hayırlı temaslarımızın olduğu bireysel ziyaretlerin ardından Pazar akşamı gece uçuşuyla Trabzon’a oradan da memleketimize dönmüş olduk. Hadi hayırlısı… 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1097