ÜZÜLDÜK AMA EZİLMEDİK

ÜZÜLDÜK AMA EZİLMEDİK

Bu akşam yapmayı düşündüğümüz bir program çeşitli nedenlerden dolayı sekteye uğradı. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki, iptal edilen bu programın sorumlusu o veya bu nedenden dolayı biz değiliz. Biz AFGAD olarak düşünce özgürlüğünden ve farklılıkların birlikteliğinden yana olan bir anlayışı kendimize şiar etmişiz. Bireysellikten ziyade bütünsellikle davranışlarımızı veya programlarımızı belirlemişiz. Şunun şurasında kaç kişi kaldık ki. Memleketi ve ilimizi güzelliklerle düşleyerek çaba sarf eden. 
İşte tamda bu yüzden bize gelen talebe, kuşkusuz ve kaygısızca olumlu bakıp planda yer almayı uygun görmüştük. Daha valilik tarafından verilen ilk izinden sonra, değim yerindeyse “Aynı tavanın balığı olan” insanların farklılık adına değil olumsuzluk adına “Bu programı yapmayın” diyenlerle “Bu programı mutlaka yapmalıyız” diyenlerin ayrışmasıyla sorun kendisini göstermeye başlamıştı. Biz gazetecilerin sorun yaratan değil çözümde pay sahibi olan bir anlayışta olmamız hasebiyle her iki tarafla birlikte yaptığımız görüşmelerin olumlu sinyallerini almıştık.
Sinyaller olumluydu olumlu olmasına da neticede küçücük ilimizde kimsenin kimseyle ters düşmesi doğru olmazdı. Kaş yaparken, göz çıkarmamak için daha duyarlı ve daha sorumlu olmalıydık. Neyse ki tam sorunlar bitti güzel bir program yapacağız derken, başka bir şeyler oluştu önce salon uygun bulunmadı sonrada bulunan salon müsait değil denildi ve bir şekilde bu program yapılamıyor. Sizler bu yazıyı okuduğunuz zamanlarda Sinan OĞAN Artvin’e gelememiş referandum sürecinde Hayır programı eften püften gerekçelerle iptal edilmiş oluyor. 
Buna da hadi hayırlısı demenin dışında başka bir seçenek kalmamış olduğunu görerek, siz değerli okuyucularımızdan ve o programı bekleyen tüm bireylerden, yaşanan ve yaşanması muhtemel olan sorunlardan dolayı gerçekleşmeyen bu program için üzüntümü ve özrümü dile getirmek istiyorum. Üzüldük ama ezilmedik diyerek tüm hayırcıların hayrı, hayırlı olsun.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 983