Yok böyle bir anlayış

Yok böyle bir anlayış

Hopa’da yapımı planlanan belediye başkanlığı ve ilçe kaymakamlığı hizmet binası için, mevcut kaymakamlık binasının boşaltılarak yıkımına başlandı. Boşaltılması ayrı bir sorun yıkımı ayrı bir sorun olarak bana kadar yansımasını bende kendime göre haberselleştirmek durumunda kaldım. Boşaltma esnasında Mal müdürlüğü biriminin henüz geçici yerine taşınmamış olmasına rağmen binadaki sökme işlemleri başlamış ve bu kurum çalışanları kışın ortasında kaderlerine terk edilmişti.  Ben de fazlaca hasar vermeden bu durumun kurtarılması için haber yapmıştım ve ilgili birimlerin duyarlılığına katkı kaymaya çalışmıştım.
Boşaltılan eski binanın yıkımı başlamış şehrin göbeğinde çalışmalar ilerliyor ve tozu dumana katan bir yıkım günlerce sürüyormuş. O günlerin başlangıcında program gereği ilçede olmadığım için fazlaca bir iddiada bulunmam yersiz olabilir ancak Perşembe günü gördüğüm manzarayı sosyal medya üzerinden paylaşarak ilçe belediyesini eleştirmiş oldum. Devamında gelen tepkilerin olumlusu da olumsuzu da ilgili sayfada mevcut olup ertesi gün karşılaştığım görüntü ve vatandaşların yaklaşımı ne kadar doğru ve yerinde bir şey yaptığımın kanıtı olmuştu. 
Bu durumu sosyal medyaya paylaşma ihtiyacı duymadım çünkü yerel yönetimlerin işi medya mensuplarının eleştirilerine kulak tıkamadan duyarlı davranmaktır. Yani bu yaptıklarını ben yazmadan ben çizmeden görmeliydiler. Görmelerine katkı koyduysak ne mutlu bize. Biz eksiği görürüz yapması gerekenlerde eksiği giderirler, eksiğin giderilmiş olması onların asli görevidir. Görevlerini yapanlara iyi ki yapıyorsunuz demek benim anlayışıma göre fazlaca doğru gelmiyor.  Yapmamaları daha da habersel konu olarak ilgi çekici oluyor. 
Neyse gelelim bu inşaatın yapımını ihale usulüyle alan firmaya veya yetkilisine. İşiniz Hayırlı olsun. Hopa ilçesinin merkezinde iki önemli kurumun birleştirilmiş işini yapıyorsunuz. Burada şimdiden haddimizi aşarak söylemek istiyorum. Lütfen ihale şartnamesine uygun olarak çevreye ve insana karşı sorumluluğunuzu önemseyin. Bu konularda tedbir ve tedariklerinizi sağlayın. İşiniz tekrardan Hayırlı olsun diyerek kazasız ve sorunsuz olarak zamanından önce yapım işinin bitmesini diliyorum Hadi hayırlısı… 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1047