SEÇİME DOĞRU?

Sevgili dostlarım sanıyorum mart 2014 tarihine kadar seçimlerden bayağı söz edeceğiz

  .  Evet ülkenin  geleceği bu seçimlerin  sonucuna bağlı ya  millet bu iktidara bir uyarıda  bulunacak ya da ülke iktidara boyun  eğecek ne yaparlarsa susacak, millet olduğunu unutacak. Yönetenlere   biat edecek. Ben böyle bir ortamda halkıma diyecek  çok şeyim olabilir ama  şimdilik tek şey diyorum. Atalarımızın  kanları ile  bize emanet ettiği her ne varsa ona sahip  çıksınlar. Siyasi  görüşleri ne olurda olsun ülkeye, rejime  toprak  bütünlüğüne  sahip çıkmak her  yurttaşımın asil görevi olmalıdır. Mart ayında  gerçekleşecek seçimler tarihi değer   taşıdığı gibi dünyayı da  yakından ilgilendiriyor. Artık tüm dünya  AKP si ni  ve  sayın lideri başbakanı tanıdı ne  kadar barıştan uzak bir duruş sergilediğini   gördü. Bizlerde  görmeli bunlara dur demeliyiz. Peki  nasıl olacak   bunlara karşı seçim kazanmak   mümkün mü diyenleriniz olabilir evet doğru ülkenin tüm kurumlarını ele geçirmiş  güçler ayrılığını ortadan kaldırmış  kutsal dinimizi  bile siyasi emelleri için kullanmış  bir iktidarı  görevden indirmek çok zor ama imkansız değil.

                     Değerli okuyucularım  yapılacak ilk şey inanmak olmalı.  Evet  biz bu iktidarı mart seçimlerinde sandıktan başarılı olarak çıkarmayacağız düşüncesi beyinlere yerleşmeli sonra ufak tefek dargınlıkları ertelemeli   hangi bölgede AKP sinin dışında güçlü ise o partiye yüklenmeli. Örneğin  Hopa bir dünya markası  olan bir ilçemiz ilk dönemleri  olmamasına rağmen çok başarılara imza atmış bir belediyesi olmasına rağmen dedikodular hat safada kırgınlar seçimi etkileyecek neticede  çoğunlukta burada ne yapılmalı. Öncelikle  kırgınlıklar giderilmeli parti teşkilatı çok iyi  organize olmalı. Başarılı  olmuş bir belediyemiz var diye işi  yapılan işlerin güzelliğine  sığınmamalı. Evet çok güzel işler yapıldı  daha güzel işlerinde yapılacağına  eminim. İşin devamı için seçimin  kazanılması lazım ise seçime  beş ay kaldı  biraz sokakları inmeli vatandaşın ayağına gitmeli.  Kızgınlıkların  ilçemize ve ülkemize büyük zararlar vereceğini çok iyi  bir dil ile anlatmalı onları ikna edip  sarılıp kucaklamalı. Peki kim  yapacak bunları önce ilçe örgütü  sonra başkan  olmayı isteyen kişi  benim yapmamla olacağını bilsem   tüm ilçe halkını dolaşır ellerini bile öperim. Çünkü ilçemi kaybetmek istemiyorum.

                         Evet Hopa bir marka bu markayı oluşturan Hopalı  mart seçimlerinde bunu koruyabilecek mi?    sorumlu olan kişiler bu sorunluluğun altından kalkabilecek mi. Bana göre düşündüğüm yapılırsa  kalkılır. İlk dönem olmasına rağmen  Hopa belediyesi kimsenin hayal etmediği işler yaptı. Bu yaptıkları iş seçim  kazanmaya yeter mi bana göre başka  ilçelerde olsa yeter de artar bile  ama  Hopa da yetmez. Hopa   farklı bir bölge etnik kimliklerin yoğun olduğu yer çok farklı düşüncelerin içinde olan bir bölge dengeleri çok iyi sağlamak  yaşayanların kalbini okşamak  gereken bir coğrafya. Çok iş yapıldığı  için   insanların  zarar  gördüğü an çok rahat  küsen bir yapısı var. Halk hizmet istiyor ama  bana yerime  işime  kimse dokunmasın  bir santim   yerim gitmesin diyor. Böyle bir yerde  iş yapmanın  zorluğunu herkes kavramalı. Ben inanıyorum ki mevcut  başkan  hiçbir şey yapmasa  mart ayında ki seçimde kazanma  sıkıntısı hiç olmazdı.  Suçu iş yapmak    Hopa’yı  yaşanılır hale getirmek ise tanıdığım  başkan o suçu işlemeye  devam eder. Siyaset ekip işi örgüt işidir. Çok iyi organize olacak birinin açığını diğeri kapatacak  yoksa  işi tek bir kişiye  bırakırsan sıkıntı yaşarsın.

                       Sevgili Hopalılar  ilçenizin dün  ne halde  olduğunu  sanıyorum biliyorsunuz bugün neler yapıldığını da  görüyorsunuz. Bunun  devamı gelecek inanın    dere geçerken at değişilmez derler içinizden öfkelenen, çıkarları zedelenen, gönlü kırılanlar mutlaka vardır. Bunların yarın  tedavisi mümkün ama marka olan bir  ilçeyi kaybedersek   geri almamız mümkün değil. Yarınlara güzel bir ilçe hazırlanılıyor bunun devamı şart onun için kininiz veya küskünlüğünüz ile nefretiniz varsa erteleyin ya da artık sonlandırın lütfen.  Siz örgütün sevgili yöneticileri   beş ay kaldı seçimlere biraz kımıldayın halkın içine girin başkanı da yanınıza alın çalışmaları erteleyin. Seçime kadar seçim kazanmaya yorun kafanızı bizim insanlar dünü unutur ama unutturmamak içinde bir şeyler yapmalı ayağına gitmeli, gönlünü almalı  bu seçimin önemini  anlatmalı örgüt bu işin  ilk sorumlusudur. Seçimi örgüt alır örgüt verir bir kişi tek başına bir kişi olarak kalır ama örgütle  örgütlü  hareket edilirse   binlerce kişi oluşturulur bu da seçimin başarı ile  sonuçlanması demek olur.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5264