• Ana Sayfa
  • »
  • Önceki iletiSonraki iletiİletilere dön SEVGİLİ ANNELER

Önceki iletiSonraki iletiİletilere dön SEVGİLİ ANNELER

Sevgili okuyucularım dün anneler günü kutlandı bende tüm annelerin gününü kutlar yaşayanların ellerinden öper ölenlere tanrıdan rahmet dilerim.

Biliyorsunuz  cennet annelerin ayakları altında dünyada en büyük yar annedir bu güzel insanlar her zaman her yerde vardır,  kurtuluş savaşında annelerin başarısı onların vatan aşkı dillere destan olmuş şehit düşmüş savaşmış kişilerdir. Bugünün Türkiyesinde  çıkar için ismi geçen o güzel insanlar hiçbir zaman öne çıkarılmamış, hep horlanmış, siyasiler çıkarları için kullanmış göz yaşları bahane edilmiş v.s. v.s. hiçbir dönem kadınları bir anne  olarak görmemiş onları ikinci  gurup olarak değerlendirmiş ülke yönetiminde yeteri kadar görev vermemiş bir toplumda yaşıyoruz. Annelerin gününü kutlamak onları yılda bir  onure etmek  yetmiyor  onlara özgürlük tanınmalı sokakta ölmelerine, tecavüz edilmelerine, cinsel bir mal gibi gösterilmelerine karşı çıkılmalı onları korumalı.

                    Evet sevgili anneler ülkenin yöneticilerini de sizler doğurdunuz sizler bu günlere getirdiniz size göre  onlar hayırlı bir evlat mı? yıllardır  sizlerin giyimi, kuşamı, inancı ile siyaset yapanlar sizlere bu güne kadar ne verdi. Dayağımı önledi, tecavüzümü, üstünüze kuma getirilmesini mi, sizin daya iyi yaşamınız için hiçbir adım attılar mı oysa siz onların her birini dokuz ay karnınızda  taşıdınız, yemediniz yedirdiniz, uyumadınız uyuttunuz, onlar ağladı siz susturmaya çalıştınız altını pislediler  temizlediniz, çalıştınız, didindiniz, çocuklarınızı okuttunuz, evlendirdiniz  ondan sonra unutuldunuz, yaşlandınız bakıma muhtaç kaldınız bakmadılar çocuklarınız bakıcı tuttular size. Şimdi  boy gösteriyor anneler gününüzü  kutluyorlar inanmamalı böyle insanlara evet siz bir annesiniz terk edilseniz bile  toz kondurmazsınız evladınıza işte ben  onun için evlatlara sesleniyorum  yeriniz, işiniz, mevkiiniz ne olursa olsun sizi doğuran ve olduğunuz yere getiren bir annedir ona iyi bakın  onun bakıcıya değil sizin sıcaklığınıza, başınızı göğsüne koymaya ihtiyacı var bunu asla unutmayın tabi adamsanız.

                                       Sevgili okurlarım anneleri yılda bir hatırlamakla ona bir  çiçek almakla evlatlık olunmuyor evet hiçbir anne evladına toz kondurmuyor, sesini yükseltmiyor, ona kızamıyor ama kendi kendini yiyor, bitiriyor hiç kimse annesine bakıcı tutarak evlatlık yaptığını  düşünerek  gününü kutlamasın annenize siz bakın, karınız, çocuğunuz baksın o sizi  kendi büyüttü kiralık kişi tutmadı bunu asla unutmayın. Anne gibi yar ülkemiz gibi diyar olmaz anneler ağlamasın diyenler anneniz  Ankara da oturduğunuz lojman da mı onu siz bakıyor musunuz onların göz yaşını bahane etmeyin  onlar için bir  şeyler yapın. Tüm anneleri ellerinde öpüyor  nice sağlıklı mutlu yıllar  diliyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5378