10 KASIM?

10 KASIM?
Sevgili  okuyucularım dün on kasım ulu önder Atamızın ölümünün  76. yıl dönemini göz yaşları arasında kutladık. Devlet ekranı ve millet hep bir aradı idi içten üzülenlerin yanında keren katılanlar ulu öndere Atatürk kelimesini diyemeyişi ona olan bağlılığın ne kadar manidar oluşunu göstergesi olarak ortaya çıktı. Sevgili Atam kurmuş olduğun cumhuriyetin sallanıyor ama henüz yıkılmadı dünde olduğu gibi bu günde cumhuriyet düşmanları vardır sayıları bilinmese bile ciddiye alınması gerektiğini üzülerek ifade etmek istiyorum.oysa siz cumhuriyeti kurduğunuzda benim en büyük eserim demiş ve onu gençlere emanet etmiştiniz ama maalesef gençler emanetinize yeteri kadar sahip çıkmıyor makarna ile üç beş torba kömüre ülkenin kaderini belirliyor yarının aydınlık çağdaş günlerini düşünmüyor günü kurtarmak için yaşıyor. Ey güzel Atam sizlerin sayesinde ezan sesi duyuyor ibadetimizi  yapıyoruz ama gel görün ki nankör insanlar her fırsatta size dil uzatıyor iki ayyaştan biri olduğun ifade ediliyor onlar dünde vardı bu günde yarında olacaklar benim üzüntüm onlara o türlü konuşma fırsatı veren halkım dan  bu halk nasıl unutur Çanakkale’yi , dumlupınarı kurtuluş savaşı verdiğimiz o günleri sahsım ve milletim adına sizlere şükran ve minnet borcumuzu ödeyemedik eserlerine yeteri kadar sahip çıkamadık affet bizi ATAM.

        Sevgili Atam tüm dünya sizi yüz yılın adamı seçerken kıskananlar adınızı bile anmadan törenlerde sözde sizi anıyorlar bizler onlara inanmıyoruz ve eserin olan Cumhuriyete son nefesimize kadar sahip çıkacağımıza söz veriyoruz. Cumhuriyetin ilk yılları ne kadar güzeldi ülkede birlik ve beraberlik vardı yurtta sulh cihanda sulh sözünüze sadıktı insanlar ama son yıllarda içte ve dışta düşmanlarımız arttı bölünme ile karşı karşıya bırakıldık, doğu ve güney doğu bölgelerimizde Devletimiz gücünü kaybetti terör denen belaya teslim edildik, güç pkk denen çapulcuların eline geçti, selam vereceğimiz bir tek devlet kalmadı Atam herkesle küs edildik, başka devletlerin iç işlerine karıştık başımızı belaya soktuk, yabancı ülkenin sözde askerlerini alkışlarla ülkemizde ağırladık onlara yol verdik , Amerika ne istiyorsa onu yaptık o bizim için hiçbir şey yapmadı, millete emanet bıraktığın çiftliğini kestik dünyanın en büyük sarayını yaptık. Senden kalan hiçbir şeye tahammül edemeyenleri üç dönemdir iktidar yaptık

          Evet suçluyuz bunu biliyoruz ama inanın direniyoruz gücümüz ne kadar sürecek bilmiyoruz din ile siyaset yapanlarla baş edemiyoruz oysa bu kutsal dinimizi sizlerin sayesinde yaşıyoruz ama bunu millete anlatamıyoruz. İslamiyetten söz edip nankörlük yapanlar günümüzde tavan yaptı , çalmalar, soymalar, adam kayırmalar, ırkından ötürü insanları ayırıştıranlar  ülkenin başına geldiler yaptıkları tek iş sizleri yüce millete unutturmak Atam . ama siz rahat uyuyun Atam ne eserinize ne size zarar veremeyecekler 2015 yılında seçimler var geldikleri gibi gidecekler. Ey yüce Atam size ve bu ülke için şehit olan her kese şükran ve minnetlerimi sunuyor mekanınız cennet olsun dileklerimle en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5129