23 NİSAN‏

Sevgili dostlarım bu gün yirmi üç nisan, ulusal egemenlik ve çocuk bayramı ben tüm çocukların bayramını kutluyor gözlerinden öpüyorum...

Sevgili dostlarım bu gün yirmi üç nisan, ulusal egemenlik ve çocuk bayramı ben tüm çocukların bayramını kutluyor gözlerinden öpüyorum. Atatürk o kadar büyük bir insan ki dünyada hiçbir devlette olmayan bir bayramı çocuklar için ilan ediyor ve her sene coşkuyla kutlanılıyordu eskiden ben çocuk iken ne güzel şeyler yapılıyordu okulumuzu süslüyor, şiir yarışmaları düzenleniyor v.s v.s nerde o bayramlar son on yıldır resmi bayramların çoğu tepki sonucu kutlanılıyor bu iktidar bir türlü Atatürk ile barışamadı dünyanın son yüz yılın lideri olarak kabul ettiği Atatürk’ü sevemediler bir türlü okul kitaplarında, diyanette, duvarlarda asılı resimlerden hiç hoşnut değildiler ve bir başarıya imza attılar ve çıkardılar o eşsiz insanı buralardan.

                           Sevgili çocuklar bu gün sizin gününüz, bayramınız doya doya kutlayın bayramınızı sesinizi son nefesine kadar kullanın ve sen çok yaşa Atam deyin deyin ki efsane insan kabrinde rahat etsin. Sen merak etme Atam deyin bize bıraktığınız tüm emanetleri ve değerleri gözümüz gibi bakacağız birileri sizlere karşı ihanet içinde olsa bile bizlerin gönlündeki Atatürk’ü kimse söküp alamayacaklar diye yüksek sesle dile getirin dik durun yarınların yöneticiler olacaksınız bu günden dik durmayı Atanıza sıkı sıkı sarılmayı bir ödevmiş gibi görün ve bu ödevinizi en iyi şekilde yapın. Bir amcanız olarak sizlerden çok şey istemiyorum ama bu günlere gelmemizi sağlayan bu ülke için ne savaşlara veren , camilerimizde ezan sesi duymamızı sağlayan tüm Atalarımıza, bizlere üniter bir devlet, laik Türkiye Cumhuriyeti teslim edenlere minnet ve şükranlarınızı asla esirgemeyin.

                              Evet yarının gençleri bu günün çocukları ülkenin sizlere çok ihtiyacı olacaktır günümüz Türkiye’sinde yapılanları görüyor, duyuyorsunuz T.C isminden rahatsız olanlar ülke yönetiminde bunlar düşündükleri işleri yapmak için sizlere Atatürk’ü unutturmak istiyorlar siz siz olun bu günkü varlığınızı borçlu olduğunuz Atalarınıza sahip çıkın. Bu ülke çok zor şartlarda, birden çok cephelerde savaşılarak, kan dökülerek, binlerce şehir verilerek kurulmuştur. Nice zorluklar içinde kurulan bu ülke masada pazarlık içinde bunlara müsaade etmeyin annenize babanıza da ettirmeyin. Bir kez daha Ulusal egemenlik ve çocuk bayramınızı kutlar, aydınlık, çağdaş bir Türkiye’de ömür boyu sağlıklı ve mutlu yaşamanızı dilerim.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9661