ACI DOLU BİR YIL‏

Evet acı dolu bir yıl geride kaldı. 2014 yılında umut var mı işte bu sorunun tek cevabı

  Sevgili dostlarım acılar, baskılar, zulümler, yolsuzluklar,adaletsizlik ve bir sürü olumsuzluklarla dolu bir yılı geride bıraktık. Bu olumsuzluklara demokratik  tepki koyanlara acılar dolusu tepki. Biber gazı, tazikli su işin ikramiyesi. 2013 yılının umut dolu  tek yanı taksim de halkın gezi parkında koymuş olduğu tepki. Atatürk o kadar büyük bir insanmış  gibi bir gün cumhuriyetin  tehdit altın kalacağını anlamış ve cumhuriyeti gençlere bırakmış o gençlerde gezi direnişinde buna sahip çıkmış tüm baskılara rağmen seslerini tüm dünyaya  duyurmuşlardır. Ayrıca 2013 yılı laikliği hiçe sayan  tam tersine tek tip yaşam biçimini  halka kabul ettirmek  isteyen bir anlayışın egemen olmaya uğraştığı bir yıl olarak tarihte ki yerini alacak olan bir  tarih oldu.

                     Evet acı dolu bir yıl geride kaldı. 2014 yılında umut var mı işte bu sorunun tek cevabı   Türk halkında seçmenlerinde şu an saklı. Ben umutsuz yaşamak istemediğim için umutluyum diyor yüce millet üç dönemdir yükseğe çıkardığı bu iktidarı o yükseklikten bırakacak, insanlar onurunu ismini ırkını cinsini ve kutsal olan dinini kurtaracak diye düşünüyorum.  Cumhuriyet  tarihi boyunca böyle  geçmişiz  barıştan uzak kendilerinden başkasını düşünmeyen millet benden olan ve olmayan diye ikiye bölen, komşu ülkelerle geçinemeyen bir iktidar gelmemiştir. Evet her halk hak ettiği şekilde yöneltir derler. Ama bu halk bunu hak etmiyor ama görmekte istemiyor. AKP si kendini bir numaralı Müslüman gösterip oyları topluyor ama Müslümanlığın men ettiği  tüm işleri yapmaktan da bir an olsun geri   durmuyor.

                           Sevgili okurlarım biliyorum siz bu iktidara niye  oy verdiğinizi kendilerini islamiyetin bir numaralı kişileri olarak gösterdiler. Sizde Allah korkusu olanlar, çalmaz, çaldırmak  ayakkabı kutusuna para doldurmaz, komşu ülkelerle küs olmaz, kendi halkını ayırmaz nankörlük yapmaz, ihalelere karışmaz, adil ve adaletli olurlar,  hukukun bağımsızlığını savunurlar, teröristlerle barışmaz, devletin memurları ile uğraşmaz, savcıları tehdit altına almaz  v.s. v.s. peki  şimdi soruyorum size sizin düşlediğiniz  ve güvendiğiniz  Müslüman şekli bunları yapanlar olabilir mi kutsal din ile siyaset yapanlara güven duyabilir mi yine de karar sizin.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9439