ADALET‏

Sevgili dostlarım ismi ile hiç alakası olmayan dünya da tek bir parti var o da adalet ve kalkınma partisi bunlarda

Sevgili dostlarım ismi ile  hiç alakası olmayan dünya da tek bir parti var o da  adalet ve kalkınma partisi bunlarda adaletin a harfi bile yok kalkınmanın da k harfi yok. Oysa  Hz. Muhammed adalet konusunda çok duyarlı ve anlamlı açıklamaları var. Bu iktidar bunu biliyor ama işine gelmediği için hayata geçirmiyor.  Peygamber efendimizin şu sözünü hatırlasınlar kafirlerin iktidarı adil ve adaletsiz değilse devam edebilir ama müminlerin iktidarı eğer adaletsiz ise mutlaka yok olur. Dindar nesil yetiştireceğim diyen sayın başbakan bu sözleri bilmesi lazım ve ülkeyi ona göre yönetmesi gerekir. Peygamber efendimizin sözlerine göre  bu iktidarın  sonu belli yok olup  gidecekler ve tarih sayfalarına  şeh  düşerek yazılacaklar. Laik cumhuriyetin  anti laikçileri diye bunların adaletsizliğini anlatamama  gerek  yok. Tek  kelime ile geçiştireceğim ülkenin saygın subayları ceza evinde yatarken  susan iktidar mit müsteşarı için gece yarısı  çıkarılan yasa ile adaletin önüne çıkması engellenmiştir.  Deniz feneri yolsuzluğunu da  bu iktidarca ertelenmiştir. Bilmem   anlayabildiniz mi?

               Evet sayın başbakan demokratikleşme  paketini açtı. İçinde  olanlar hakkında  milletle  bir şey paylaştı mı inanın  kendi vekilleri bile içinde ne olduğunu başbakan   açıkladıktan sonra öğrendi. Şimdi soruyorum milletten habersiz açılan bu paket  nasıl demokratik olabiliyor da ismini  demokratikleşme  diye koyabiliyorlar. Bu paket adil mi veya adaletli mi   taktir sizin el kaideci kişiler Kenya  Suriye Irak ve Yemen de  yaptıkları  işler için anayasa  mahkemesinin başkanı sayın Haşim Kılıç  eğer bu insanlar Müslümanlar iseler ben  değilim diye açıklama yapıyor. Bu sözleri sayın başbakan acaba söyleyebilir mi bana göre  söyleyemez. Çünkü iç politika da  zarar görürüm diye düşünür. Türkiye sınırında  bu insanlar cirit atıyor. Suriye kapısı  yol geçen hanına dönmüş ağzını açıp konuşan hükümetten bir kişi var mı bu adamların  sınırımızda  ne işleri var demeleri gerektiği  yer de onlara destek veriliyorsa burada  adaletten  bahsetmek  mümkün değil.

                    Sevgili dostlarım  bir başbakan düşünün arap kızı için kameraların karşısına geçiyor ve ağlıyor.  Kendi ülkesinin kızı için ise ağzını açıp tek kelime söylemiyor söyleyemiyor. Çünkü  Türk kızını  öldüren el kaideciler şimdi   oturup  bu adamdan adalet bekleyeceğiz  değil mi? terör  gurubunun  dini ırkı mezhebi  olmaz çünkü onlar insanlık suçu işledikleri için sahiplenecek  insanlar değildir.  Yaptıkları işleri Müslümanlık adına  yaptık derler. Müslümanlığın emri olan  adil  ve adaletli olmayı asla ve  asla kendilerine yakıştıramazlar. Şimdi sayın Haşim Kılıç haksız mı adaletli olmayı çıkarlarına uygun  görmeyenler  şunu çok iyi bilsinler ki adalet her zaman olacaktır. Kendilerine de  gün gelecek lazım olacak. İşte   o an o istemedikleri adaletin içinde yok olup kaybolacaklar. Sevgilerimle.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8916