ADİL YARIŞIN‏

Sevgili okurlarım adil ve adaletli olunmalı kelimesi benim değil peygamber efendimize ait

 Sevgili okurlarım adil ve adaletli olunmalı kelimesi benim değil peygamber  efendimize ait. Mekkede bir toplantıda islamın kurallarından biride ülkeyi yöneten kişilerin adil ve adaletli olması gerektiğini buyurmuşlardır. Ülkemizi yönetenler  dindar nesil yetiştireceğiz diyenler  sanıyorum bu sözü çok iyi  bilirler ama uygularlar mı asla neden işlerine gelmez bunların tek amacı koltuklarını korumak  suçlarından ötürü yarınlarda yargılanmamak. Millet için bir şey yapmadınız hiç olmazsa  İslamiyet için bir şey yapında en  azından kurallarına uyun.mart ayında seçim var bu seçimlerin adil olmasını ve adam gibi yarışılmasını istiyorsanız devleti arkanıza veya yanınıza almayın bu devlet herkesin biz iktidarız diye kullanmanız asla adil değil günaha girmeyin diye sizleri uyarıyorum.

          Şimdi bir şey soruyorum özel idareye bağlı olan köydeş kapsamındaki işler adil oluyor mu geçenlerde bir tır dolusu alt yapıda kullanılmak için boru geliyor ilçemize bunu birkaç tanesi köydeşe ait şantiyede boşalıyor büyük bölümü kemalpaşanın çamurla köyüne naklediliyor sorduğumuz zaman  mütaitin biri orda yol işi aldı onun için oraya gitti biz il özel idaresi veya köydeş altında böyle bir malzeme göndermedik dediler. Peki o zaman mütaitin devlete ait olan şantiyeye neden malzemelerin bir kısmını boşalttı.bu devlete lazım ise kendi neden almadıda mütaitten aldı. Bunun karşılığı mütaite ne oldu bu soruları lütfen yetkili ağızlar cevaplasın. Diğer köyler bir boru almak için günlerce bekleyip bir köye bir tır malzeme gidiyorsa nedenini millet bilmeli. Yoksa bu seçim yatırımı mı hiçbir siyasetçi devletin malı ile gücü ile siyaset yapmamalı. Çünkü bu adil değil günah.

     Değerli okuyucularım seçimlere 4 ay gibi bir zaman kaldı sayın başbakan rahatsız olduğu bakanlarına belediye başkanlığı için büyük şehirlerde aday gösterdi. Seçim süreci içinde bakan olduğu için devletin tüm nimetlerini kullanacak,siyaseti malzeme yapacak,benim polisim diyecek onlardan oy isteyecek bu adil mi. Onlara soruyorum sizin polisiniz hiç yok TC devletinin ve bu milletin polisi var sizler  trilyonlar kazanırken benim polisime kaç para maaş veriyorsunuz ? bu devlet için şehit olanlara üç kuruş zam mı çok görenler asla adil ve adaletli olamaz,onlardan oy alamaz o kadar…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9349