AĞLAYAN ADAM‏

Sevgili dostlarım başlıkta gördüğünüz gibi ağlayan adam konusunu sizlerle paylaşacağım, aslında ağlayan Başbakan koyacaktım ama utandım

  Sevgili  dostlarım başlıkta gördüğünüz gibi ağlayan adam  konusunu sizlerle paylaşacağım, aslında ağlayan Başbakan koyacaktım ama utandım  T.C devletinin bir Başbakanı dünyanın gözü önünde ağlamasına rağmen bir T.C vatandaşı olarak başlığa koymayı içime sindiremedim onun için  ismi ağlayan adam koydum. Biliyorsunuz Mısırda olan olaylar insan olan her kesi üzmüştür ben orda olanları ve buna neden olanları alkışlamıyorum yalnız hiçbir dış devletin iç işlerine karışmayı da etik bulmuyorum. Sayın Başbakan ülkemizde binlerce acılar yaşadığımız dönemlerde bir kez ağladığına tanık olmadım buna rağmen Rabia denen bir bayana babası mektup yazmış ve eline geçmeden Tanrının rahmetine kavuşmuş tabi  üzücü bir olay ama bunu ekran başına bir Başbakan olarak taşıyıp göz yaşları ile ifade edilmesi insanların aklına ister istemez Türkiye’de bu güne kadar niye ağlamadın sorusunu getiriyor ülkeyi yönetmek ciddi bir iştir saygın, sözün güvenilir, dik duruşun açık ve itibarın yerinde olacak, son zamanlarda bunların hiç biri olmayan  bir Başbakan ile karşı karşıyayız.

         Değerli dostlarım timsah göz yaşları diye toplumda bir söz vardır işte Başbakanın ağlayışı da aynen ona benziyor sen bir ülkenin Başbakanı olacaksın ülkende bir günde onlarca şehit cenazesi kalkacak ve tek göz yaşı dökmeyeceksin, teröristler  otobüse bomba atacak on altı yaşında kız çocuğumuz hayatını kaybedecek sen bir damla göz yaşı dökmeden bomba  atanları kucaklayacak, onlara barış ortamı sağlıyoruz diyecek, İmralı da yatan cani ile ülkenin pazarlığını yapacaksın tüm bu olumsuzluklardan sonra çıkıp televizyonlara göz yaşı dökeceksin buna kuşlar bile güler. Rize de konuşma yapacaksın devletin valisini ve bakanını çağırıp fırça atacaksın bakan ayağına kapanacak ve televizyonlar bunu yayınlayacak ondan sonrada demokrasiden söz edeceksin ya Allah aşkın bir defa yaptığın iş ile dediğin söz bir birini tutsun. Dünya bizi gülerek ve de alay ederek izliyor eskide sorunlarımız elbet vardı ama itibarımız da vardı şimdi sorunlar çoğaldı itibarımız dünya kamu önünde sıfırlandı bumu devlet yönetimi anlayışınız.

      Evet ağlayan adam başına ağlaması gerekirken başkasına ağlıyor seçimler yanaştıkça daha çok ağlayacaklar bunların seçim silahları kadınların göz yaşı ile kutsal dinimiz idi şimdi birde kendi göz yaşları eklendi seçimler yanaştıkça, kaybedeceklerini anladıkça ağlaşmalar koro halinde olacağını ben bu günden yazıyorum. Bu millet geldiğiniz günden beri ağlıyor, gezi parkında milyonları ağlattınız, bizden sizden diye insanları ayırıştırdınız , spora bile siyaseti karıştırdınız, kadınların doğumunu kadar halkın her işine karıştınız neden bu yanlışlarınızı görüp bir defa olsun ağlamadınız. Evet arık çok geç kaldınız şapkanız düştü keliniz ortaya çıktı göz yaşınız ile havuz oluştursanız bile çareniz yok ilk seçimde bu millet cevabını verecek.saygılarımla .

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4553