ALDANMAYIN VE KANMAYIN‏

Sevgili dostlarım demokrasi öyle bir güç ki günü geldi mi herkese lazım olur ama sanıyorum sayın Başbakanımıza hiç lazım olmayacak.

Sevgili dostlarım   demokrasi öyle bir güç ki günü geldi mi herkese  lazım olur ama sanıyorum sayın Başbakanımıza hiç lazım olmayacak., nedenine sıra gelince sürekli ihtiyaç duydu mu demokrasi  den söz eder oysa hiçbir demokratik adım atmaz tam tersi demokrasiyi bir araç olarak görür iş bittimi rafa kaldırır orda tozlanmış, unutulmuş v.s v.s hiç umursamaz. Adam şanslımı diyelim, kısmet mi diyelim ne diyeceksek diyelim zorda kaldı mı mutlaka gündem yetişiyor ya kendi yaratıyor yada kendiliğinden oluşuyor işte mısır bir ihtilal oldu Türkiye’deki tüm sorunlar unutuldu, kürt açılımı, gezi olayı, işsizlik, Ergenekon gibi yığınla cevaplanması gereken sorunlar rafa kalktı mısır ile yatıyor, Suriye ile kalkıyorlar, ara sırada televizyonlara  çıkıp ağlıyorlar. Bu nasıl siyaset bu nasıl ülke yönetimi kimse bir şey demeden devam ediyor. Kandilden katilin biri  çıkıyor resmen T.C devletini tehdit ediyor ona bir eylül tarihini  sabrımızın son tarihi diye demeçler veriyor bizim dünya kabadayısı siyasilerimiz Mısır olaylarını görmüyor musunuz diye dünyaya meydan okuyor Allaha tan Dünya liderleri bizimkini kaale almıyorlar da olası bir üçüncü dünya savaşına engel oluyorlar.

         Değerli okuyucularım çok zor bir coğrafyada çok kötü bir yöneticilerle baş başayız yarın ne olacak kimse bilmiyor adamların gözü Rabia dan başkasını görmüyor ülkenin bir kısmı ayaklanmış bunlara ya yas tutuyor yada eylem yapıp protesto ediyor büyük şehirler pamuk ipliği ile bağlanmış millet çok gergin insanlar korku ile doğru arasında karar vermiyor   tabi insan olan her kes Mısırda yaşanan olaylara üzülür ama elimizden ne gelir keşke her kes ülkesini hukuk çerçevesinde insanların özgür olacağı bir şekilde yönetilse, kan gözü yaşı hiç olmasa. Peki çok mu zor bu dediklerimi yapmak siyasi iradeler neden işin kolayını seçmiyor da milletin inadına ülkelerini yönetme sevdasına giriyorlar, niçin milletin yaşam alanında gezip onların her işlerini işleri imiş gibi görüp insanları geriyorlar  tüm bu soruların cevabını bulmaya çalışın şayet bulursanız beni de arayın lütfen.

          Önümüzdeki yılın üçüncü ayında seçip var bu seçim tarihi değerler kadar önemli ya varlığınızı oylarınız ile his ettireceksiniz yada gelen siyasilerin istediği gibi yaşayıp biat edeceksiniz . bu günlerde sizlere gülücükler dağıtılacak, pembe tablolar çizilecek, demokrasi ve özgürlükler dillerinden düşmeyecek, tüm halkı kucaklıyoruz insanları ayrıştırmıyoruz diye yalan söyleyecekler işte bunu gibi nice süslü sözler sarf edecekler . bu sözlere kandığınız an karanlığa adım attığınız an olduğunu şimdiden hatırlatır saygılar sunarım.          

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8768