ALMANYA

ALMANYA

Sevgili ARTVİN post gazetesi okuyucularım iktidarın dış politikadaki takıntısı devam devam ediyor kapı komşu kalmadı şimdide Almanya ve Avrupa ülkeleri hedef alındı ülkeler arası dostluk diye bir sözcük yok bunu biliyoruz ama kavga nedir bilmiyoruz tarih boyu bu denli sorun yaşadığımız ülkeler olmadı ne oluyor o ülkeler mi değişti yoksa bizimi değiştik anlamıyorum . Evet Almanya hep doğru yapmıyor yıllardır PKK terör örgütünü ülkesinde barındırıyor koruyor ve kolluyor şimdide feto elemanlarına kucak açtı onları besliyor bunlar yapmaması gerek işler bu doğru ülkemizde bir allaman tutuklandı diye derhal bırakın diye emir vermesi oda pek doğru değil tüm olumsuzluklara rağmen ilişkilerin kopma noktasına gelecek açıklamalar yapmak hiç doğru değil . AKP genel Başkan`ı bizde adalet bağımsızdır tutuklanan Alman Hakkı`nda bağımsız yargı karar verir demesi çok doğru o Zaman Ada`ma sorarlar sizde adalet bağımsız ise milyonlar 450 kilometre neden yürüdüler o günler ne yapıyorsunuz adalet bağımsız değil mi neden demedinizde yürüyenler terorist diye suçladınız ?
Sevgili okuyucularım Almanya ile tarihi iş birliğimiz ve dostluğumuz var kız almış kız vermiş milyonlarca insanımız çifte vatandaş olmuş bir o kadarda Almanya`da çalışanımız ve. Yüzlerce yatırımcı var tüm bunlar düşünülmeden bireysel düşüncenin ve gündem değiştirmenin hiç bir anlamı yok evet Almanya terör konusunda onlara sahip çıkma düşüncesinde haklı değil bu konuda duyarlı olması ve Türkiye`nin hassasiyetini göz önüne almalı idi ama yapmıyor o yanlış yapıyor diye bizimde yanlış yapmamız ile ilişkiler düzelir mi yoksa çıkmaza mı girer biz İslam ülkesiyiz hoş görüye değer vermeli bireysel kin ve nefretin devamından yana olmamalıyız . Alman vatandaşının suçlu olup olmadığını bilmem Alman`larla laf yarışına girende bilmez denmesi gereken hukuk aşamasında olduğu için yorum yapmam adil olmaz olmalı idi mahkeme kararını vermeden karar ve cevap vermek ülkemize yakışır bir dış politika değildir .
Değerli okuyucularım on beş yıldır gündem değiştirip hedef şaşırtıp ülkeyi yöneten zihniyet bu alışkanlığı görev saydıkça hiç bir sorun çözülmez çünkü var olan bir sorun sürekli öteleniyor başka bir sorun yaratılarak bir önceki unutturmaya çalışılıyor iş böyle olunca dost ülke kalmıyor bu gün Katar ile can ciğerler inanın en kısa sürede onlarlada kötü olacaklar o günü yine gündem için kullanacaklar . Ben baştan beri yazıyorum Almanya alkışlanacak bir durum sergilemiyor feto terör elemanlarını iade etmiyor bu yanlış ama biz çok mu doğruları yapıyoruz AKP içinde fetocuları bulamıyor Almanya`da bulduğunu ülkesine sığındığını vermiyor ben inanıyorum ki siyasilerin içindeki fetoculara ulaşılır ise Almanya`daki fetocular da iade edilir
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 7290