AMAÇ BELLİ‏

Sevgili okurlarım seçim günleri yanaştıkça iktidarın baskıları ortaya çıkmaya başlıyor. İktidar özellikle CHP li belediyeleri zor duruma bırakmak için yeni yeni icatlar ortaya çıkarıyor
    Sevgili okurlarım seçim günleri yanaştıkça iktidarın baskıları ortaya çıkmaya başlıyor. İktidar özellikle CHP li belediyeleri zor duruma bırakmak için yeni yeni icatlar ortaya çıkarıyor.  Bunun bir örneği Hopa da yaşandı. Artvin turizmin  temsilcileri Hopa belediyesinden turistlik otellerin ve olmayanların isimlerini istiyor oysa bu görev kendilerinin olur olmaz çamur atmaları ile ruhsatları  geri alan kurum ilçe belediyesini zor duruma bırakıp  mart seçimlerinde zarar görsün düşüncesi ile böyle bir  uygulama içine giriyor. İlçe belediyesi buna karşı çok akıllı ve duyarlı davranması gerekir onların oyunlarına gelmemek için işletme sahiplerini toplayıp varsa eksikleri anlatmalı ve bir an önce eksiklerin tamamlanması için onlara zaman vermeli. Şunu herkes çok iyi bilmeli ki  başarılı olan Hopa ilçesini bu iktidar almak için her türlü devlet gücünü arkasına alıp yürüyecektir. Bunların bu gücünü kırmak için tek çare ilçe halkı, esnafı, şoförü, turizm işletmecisi v.s. v.s. kişileri bilgilendirmek devletin  gücünü kullananlara değil milletle beraber olunmalı. Bu gün  turizm bakanlığının istediği işler yasal istekler olabilir. Buna diyeceğim hiç  bir şey yok bu konuda belediye öne atılıyorsa bu belediye onların  oyununa  gelmeden işletmecileri çağırıp zaman verip eksiklerin  giderilmesi için uyarmalıdır.

                     Evet iktidarın amacı belli devleti arkasına alıp  yasal işler bu deyip belediye ile işletmecileri karşı karşıya getirip oy kazanmak  düşüncesindeler.  Yasaları hiçbir zaman tanımayan zihniyet seçim kazanma uğruna yasaları öne atıp kendilerinden olmayan tüm belediyeleri işletmecilerle karşı karşıya getirecekler. Hiçbir belediye bu oyuna gelmesin. Söz konusu olan işletmeciler ile konuşmadan hiçbir  işlem yapmasın. Ülke genelinde sıkıntı yaşamaya başlayan AKP si  bu sıkıntıları  şark kurnazlığı ile aşmayı düşünüyor, bu gün otel diyecekler yarın  belediyenin ruhsat verdiği her yeri denetleyecekler. Bu şekilde  kendilerinin yapmış olduğu hırsızlıkları, yolsuzlukları, rüşvetleri ört pas  edip hedef değiştirecekler. Tüm CHP si örgütlerini  ve belediyelerine çağrıda bulunuyorum. Seçmenleriniz ile sizleri zorlayacaklar bunların oyununa gelmeyin seçim kazanmak için anaları, dini, imanı kullanan bu iktidarın hiçbir işine alet olmayın. Kanunsuz işler ilçeniz de var ise  bile bunlar için ortaya çıkmayın. O işi yasal hale getirmek için çaba  harcayın, sorumlu olan kişileri kırmadan çözmeye çalışın.

              Sevgili okurlarım hepimizin  tek amacı tek savaşı olmalı. Bu savaş demokratik olup başarının seçim sandığında sonuçlanmalı diye düşünüyor her yurttaşımı bunlara karşı birlikte olmalıyız düşüncesi ile kucaklayarak yazıma devam etmek istiyorum. Artık bu dünyada ki çıkarlarınızdan vazgeçin. Sömürüldüğünüzü görün din ile  İslam ile sizleri kandırmak isteyenlerin yolsuzluklarını okuyun inançlı insanların yolsuzluk yapmalarına imkan olmadığını anlayın  ve bunların  inanç  sömürülerine alet olmayın. Bakanın kayın pederi,  baş danışmanın eniştesi neler yapmış bir düşün ve kandırıldığınız miktar ile ülkeye verdiğiniz zararı hesap edin. Vicdanen rahat iseniz bana da söyleyin  namerdim bende sizden olacağım. Nokta kadar çıkar için  virgül kadar bükülmeye hiç gerek yok kimse ağzına sürülen bal kadar çıkar uğruna bu devleti parçalamaya göz yummamalı.  Müebbet mahkümü bebek katili Apo bile bunların suç işliyor bana da suç işletiyor  diye beyanet veriyor. Devletin ve dolayısıyla bu devleti yöneten iktidarın  suç işlediğini, bunun yasal olmadığını söylüyor.  Peki görüşenler ne düşünüyor doğuda  yaşayan vatandaşlarımızdan  nasıl oy alır, padişahlığımızı  nasıl devam ettirebiliriz onlar için  vatanmış ülke imiş bölünmez bütünlüğümüz, laik cumhuriyetimiz imiş umurlarında bile değil. İşte bunlara karşı 30 mart 2014 tarihinde yarışacağız. Yarışan kendini birey olarak görmek istiyorsa bu ülke  için ölenler şehit diye düşünüyorsa örf ve adetinize saygı duyuyorsa sövenizme   ezilmeye hor görülmeye razı olmuyorsa bu iktidara asla ve asla oy vermemeli.

                      Evet sevgili okuyucularım bunların amacı belli bunların ben  çok iyi biliyorum. Yarın sayın başbakan karşınıza çıkacak be evde yüzde elliyi zor tutuyorum dediğini unutacak hepinizi  kucaklıyorum diye yalan konuşacak onlar işini böylece yapacak sizlerde bu sözlere kanacak ve oy kullanacak iseniz ben ne yapabilirim size. Atasını inkar eden bu ülkenin nasıl oluştuğunu bilmeyen  ezilen milleti görmeyen insanı sevmekten söz etmeyen  bunlara karşı tek başıma ben ne yapabilirim. İşte onun için halkımdan yardım istiyorum gelin bir olalım birlikte duralım, ülkeyi  yok etmek isteyen bu iktidara karşı tek  vücut oluşturalım ve 30 mart 2014 tarihinde sandıkta coşalım şahsi çıkarlarımızı erteleyip memleketin aydınlık günleri için el ele verip birlikte koşalım. Onların duygusal sömürülerine timsah göz yaşlarına sakın ola kanmayalım. Sevgi ve saygılarımla.


       
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9819