Amaç Demokrasi

Merhaba sevgili dostlarım zor bir süreç içinde çıkarcı insanlarla karşı karşıyayız

Merhaba sevgili dostlarım zor bir süreç içinde çıkarcı insanlarla karşı karşıyayız  ülke kurtuluş savaşından  daha sıkıntılı bir durumda olmasına rağmen bunu görmeyen her şeylerine alkış tutan bir sürü insanlarla karşı karşıyayız. Evet söz konusu sayın Başbakan, ülkenin geleceğini şahsı düşünceleri ve  özel ihtirası için he şeyi göze almış bir iktidar ve karşısında umutla bekleyen bir sürü insan . şimdi halkıma soruyorum şahsı çıkarlarınız  için kos koca bir ülkeyi hiçe sayıp orta doğunun ateşine atılmak istenmesini nasıl arzularsınız, Suriye de yaşanılan ve yaşatan Esat yönetimini alkışlamak  nasıl mümkün değilse sayın Başbakanın direk taraf olmasını anlamak ta mümkün değil. Tüm dünya bu savaş için halkına ve siyasi yönetimine sorarken bizde savaşa hayır diyen insanları suçlu gibi gösterim barış zinciri oluşturan insanlara tepki gösteren bir iradenin peşine koşmayı anlamsız kıldığım gibi bunların barış şarkılarına katılmadığımı da ifade ediyorum.

              Sevgili dostlarım çok  zor bir sürecin içindeyiz  adamlar istediği anayasa değişikliğini yapabilmek için savaşı bile göze alacak kadar kin ve nefret içinde. Bildiğiniz gibi bir ülkenin rejimi ve yasası barış anında değişilmeyeceğini bilen  bu iktidar ülkeyi savaşa sokup rahatsız olduğu cumhuriyeti değiştirme düşüncesi içinde , dünyada hiçbir rejim savaşmadan değişilmez gözü dönmüş bu iktidar istemediği  ve düşünmediği cumhuriyet rejimine karşı savaşı göze alacak kadar kararlı ve bu uğurda inatçı. Bunlara ve bu zihniyet taşıyan  insanlar karşı tek çare birlik ve beraberlik içinde olup küskünlükler ve geçmiş dargınlıklar ertelenip bir çatı altında birleşmek gerek diye düşünen biri olarak ilk seçimde beraberlik farz olduğunu ve bu konuda bir partide birleşmemiz gerektiğini düşünüyor sizleri de düşünmeniz için geç kalmamanızı öneriyorum.

           Evet komşu ülkelerde yaşanılan olaylar asla alkışlanılamaz tüm olumsuzluklara rağmen tüm dünya savaşı ilk çare görmemesine rağmen A.K.P iktidarının savaş istemesi Suriye ye barış ve huzur gelmesi için değil onların ve bizim rejimlerimizin değişmesi içindir. Adamlar geldiği günden bu güne kadar karınca adımı ile geldiler amaçları rahatsızlık duydukları ülkenin laik yapısı ve demokrasisi bunlar için aydınlık gün yok kendi aydınlığı vardır yaptığı işleri Yüce Tanrı için yaptıklarını söylerler ama o yüce varlığın emirlerine asla aldırmazlar onlar için millet yok ümmet var işte onun için millet bunlara ilk seçimde dur demeli, Tanrı ile aralarına kimse iyi sokmamalı, demokrasi ve laik düzenden şaşmamalı  saygılarımla. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4899