AMAÇ GÜNÜ KURTARMAK‏

AMAÇ GÜNÜ KURTARMAK‏

Merhaba değerli okuyucularım elin oğlu yüz sene sonrayı hesap ederek işler yapıyor bizde  günü kurtarmak için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. İşin içini biraz açayım Amerika durup dururken Irak’ı Libya’yı, ve buna benzer bir çok ülkeyi çeşitli bahanelerle işkal etti aradığı hiçbir şeyi bulamamasına rağmen binlerce insanın ölümüne neden oldu sonuç kan ve göz yaşı halen devam ediyor.Amerika hiçbir ülkeye barış için gitmez her gittiği ülkeye beş lira harcar beş milyon kazanır kısacası tüm işkal işleri ticari amaçlıdır yüz yıllık Petrolunu almıştır, doğal gazini garanti etmiştir falan filan. Şimdi de göstermelik olarak İŞŞD denen terör örgütüne birkaç havadan bomba atıyor hepsi o kadar istese bu örgütü yok edemez mi eder ama etmiyor çünkü o örgütün yokluğu buna bir şey kazandırmıyor varlığı işe çok şey kazandırıyor silah satıyor sizi İŞŞD karşı koruyacağım dediği devletlerden para alıyor v.s v.s .Suriye için bizimkiler kıyamet koparıyor Esat gitmeli diye ama Amerika ağzını açmıyor neden lafının yere düşmesini istemiyor çünkü Suriye ile savaşı göze almak üçüncü dünya savaşını davetiye çıkarmak olduğunu biliyor, orda bin yıldır Rusya denen kapalı devin üssü var artı Çin,  Japonya, Kore ve buna benzer bir çok devletler burada savaşa karşı neden Amerika savaşa evet desin ordan bir beklentisi yok ki ama bu şekilde sürdükçe çatır çatır silah satıyor ekonomik olarak istediğini alıyor savaş  ona ne.

          Sevgili dostlarım süper devletler savaşmadan da istediklerini elden ediyor savaşa mecbur kalsa yüz yıllık ihtiyacını bir ayda alıyor. Peki biz ne yapıyoruz Esat denen  kişiye bizimkiler kıl  olmuş savaş diyor başka bir şey demiyor yarınlar bunların umrunda değil günü kurtaracaklar Esat’ı gönderecekler kin ve nefretlerini tatmin edecekler o yeter bunlara böyle bir devlet yönetimi anlayışı olabilirmi?. İnanın değil yarınlar bunların gözü bu günü bile görmüyor besledikleri terör örgütü ile baş başa kadılar Amerika bizi kara savaşına zorluyor ama Allahtan muhalefet savaş istemiyor da   iktidar da  cesaret edemiyor yoksa yarın bunlar Suriye’ye girme kararı alırlar. Siz bakmayın İŞŞID terör örgütü dediklerine onlar İsrail’e de van minut demişlerdi ama tüm ihaleleri yinede onlara vermişlerdi.

            Evet gün kurtarıcıları akil adamlar yine sahne aldı ne yapacaklar bunlar anlamıyorum mecliste akil adam yok mu beş yüz elli vekilin içinde sayın Başbakanım siz muhalefetten akıl almam, onların aklına ihtiyacımız yok diyordun ne oldu akil adamların aklını neden ihtiyaç duydun onların yapacaklarını sizden yapacak hiç mi akil adam yok yüzlerce vekile neden maaş veriyorsunuz o zaman. Yapmayın beyler şu açılım sevdasından vaz geçin bizim Kürt halkı ile bir sorunumuz yok sorun olan terör dür terörün ve teröristin dini imanı ırkı cinsi olmaz bu saydıklarım olmadığı kişilerle barış asla sağlanmaz. Evet AKP iktidarı olarak sizde bunu biliyorsunuz ama günü kurtarmak 2015 seçimlerinde başarılı çıkmak için günü birlik akil üretiyorsunuz amacınız ülke değil kendi iktidarınız siz iktidara tekrar gelirsiniz ama verdiğiniz tavizleri geri alamazsınız  cebinizden kime ne verirseniz verin beni bağlamaz ama ülkenin kaderi ile, toprağı ve bölünmez bütünlüğü ile oynarsanız hakkım size haram olsun bakın tekrar yazıyorum günü kurtarmak tekrar iktidar olmak için hainleri şımartmayın onların gönlünü yapmaya çalışmayın çünkü onların bir istekleri yok terörden başka.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8429