AMİN‏

Sevgili dostlarım ben çok insan tanıdım çok dost edindim çok eleştirdim ama şu Tayip bey gibi adama bu güne kadar rastlamadım

. İşine gelen  yasalara sarılır iyi yasa der işine gelmeyene ise tüh kaka kara yasa diye kötüler. Şimdi de kalkmış beni  halkım cumhurbaşkanı  seçerse kara bir dönemin kapanışı olacak diye on  iki eylül  darbesini işaret ediyor. Evet on iki eylül 1980 kötü bir gündür bende o günde çok  çektim hapis yattım, işkence gördüm yargılandım v.s. v.s. ama şunu açık ve net yazıyorum on iki eylülden en çok yaralanan Tayip Erdoğan olmuştur. Siz bakmayın onun on iki eylül için söylediklerine ben onun o sözlerine inanmıyorum. Çünkü Tayip özellikle kendisi  12 eylül sonrasının ürünü olan yasalara sığınıyor askerlerin getirdiği kanunları savunuyor onun gücü ile on iki yıldır iktidarda kalıyor.

                          Evet dostlarım bu insan cumhurbaşkanı adayı darbe yasasına sarılmış biri özgürlükten  demokrasiden v.s. v.s.  güzelliklerden söz edip halkın oyunu almanın peşinde sözü ile özü bir olmayan biri ülkenin bir numarasına  aday ne  diyeyim Allah halkıma akıl versin de onlarda oy vermesin.   İki yüzlü bir kişi her an her şey yapabilir. Tayip bey kara yasa dediği on iki eylül yasası ben seçilince bitecek diyor o yasa en çok benim işime yaradı diyemiyor örneğin siyasi partiler yasası yüzde on baraj ve seçim yasası bunlar dünyanın en adaletsiz yasaları olmasına rağmen  başbakanın bu konuda  düzeltme yapayım demiyor  o yasaları savunuyor. Onun arkasına sığınıyor. Yüzünün bir tarafını saklıyor diğer yüzü ile halka şirin gözükebilmesi için on iki yıldır eylül yasalarına kara yasa  diyor olacak iş mi bu.

                      Sevgili  okurlarım sözü ile özü bir olmayan kişi  ileride hep sıkıntı yaratır ihtiyaç duydukları işin özüne şekline bakmadan sarılırlar. İşine gelmeyeni  kötülerler. Bu iktidar on iki yıldır aynısını  yapıyor yüzde seçim barajı on iki eylül darbesinin ürünü bunu kaldırmıyorlar o günün yasasına kara diyorlar. Neden kaldırmıyorlar bu yasanın sayesinde 40-50 millet vekili fazladan alıyorlar. Evet on iki eylül darbesi ve yasası kara bir dönemdir doğru ama başbakan inandırıcı değil çünkü yüzde on seçim  barajını kaldırmadan o dönemin yasalarına kara demek pek inandırıcı  değil. Başbakan bu  konuda samimi ile o günün getirdiği tüm yasaları değiştirsin işine geleni kendine ayırıp saklamasın. Siz bakmayın Tayip beyin hak, hukuk, demokrasi, ve eşitlik konuşmalarına  o sözler onun istemediği için konuştuğu sözlerdir o sözlerin artık sonuna geldiğini düşünüyor onun için kendini cumhurbaşkanı seçtirmek istiyor Allah  göstermesin bu mübarek günlerin uğruna  ey yüce Tanrım milletimi koru Tayip beyi cumhurbaşkanı seçtirme amin.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8777