anlamıyorum

Sevgili okuyucularım ben on iki eylül bin dokuz yüz seksen ihtilalinde askeri darbe sonucu ceza evine girdim yeminle yazıyorum bu yazıyı belki

Sevgili okuyucularım ben on iki eylül bin dokuz yüz seksen ihtilalinde askeri darbe sonucu ceza evine girdim yeminle yazıyorum bu yazıyı belki inanmayanınız olabilir ama benimle o tarihte yatanlar  çok iyi bilir.  Yaşım yirmi bir suçum insanlarını seven Atatürk ilke ve devrimlerine gönül veren vatan topraklarının bölünmesini istemeyen bir kişi idim. O gün ne idimse  bu günde aynıyım. Ama o gün bizleri anlamayan   yıllar sonra böyle bir iktidarın geleceğinin hesabını yapamayan  zihniyet sahipleri  bizleri çocuk yaşta fişlediler dişlerimizi kırdılar bin bir işkencelere tabi tuttular. İhtilali asker yapmıştı ama   işkenceyi polise yaptırıyorlardı.  Bunun niçin böyle yapıldığını da anlamıyorum.  Bu güne kadarda hiç anlamak için düşünmedim çünkü zamanım olmadı. Ben işin boyutunu çektiklerimi anlatarak dile getirmeyeceğim. Ceza evinden çıktıktan sonra başıma geleni anlatıp  birilerinin de anlamasını isteyeceğim.

                                Evet ceza evi sürecim Hopa taburu, Artvin öğretmen evi, Erzurum kars kapısı derken çıktım. Bir gün beni işkenceye tabi tutan polis memurunu gördüm. Onu yemeğe davet ettim o ben içerde iken amcamın  evinde kira ile oturmuş bana  kapı komşu olmuş dostluğumuz ilerlemiş onun bana işkence yaptığını bilmiyorum sanmış v.s. v.s.  işi uzatmadan yazayım bir ay boyunca  birlikte yedik içtik o beni ben onu tanıdım . bir akşam yine beraberdik  yeter artık diye bağırmaya başladı ben seni  altı saat dövenlerin  içinde idim senin bundan  haberin yok mu idi dedi  oysa ben bunu biliyordum. İşkencede baygınlık numarası ile görmüştüm ama ona hiçbir zaman kin ve nefret duymamıştım. O beni tanımazda emir verdiler beni dövdüler  o görevini yaptı. Emir verenler yanıldı dayak beni yıldırmadı. Dün ne idimse  yine aynıyım. Solcuyum, vatansever, Atatürkçü, laik Cumhuriyete  bağlıyım.

               Evet şimdi sonucu anlatayım beni döven  görev aldı görevini yaptı diye günlerce aynı sofrayı  paylaşmama rağmen  sayın başbakanın soygunları ortaya çıkaran polis şeflerimi açığa almasını anlamıyorum. Ülkeyi kendisinin yönetmesine rağmen  onları çete ilan etmesine de bir anlam veremiyorum. Ben ülkem  için dün çektiğim işkenceleri bu günde çekmeye  hazırım. Hiçbir işkence bunların iktidarı kadar bana acı vermez.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5158