• Ana Sayfa
  • »
  • ARTIK KANMAYIN VE İNANMAYIN‏

ARTIK KANMAYIN VE İNANMAYIN‏

Merhaba sevgili Artvin Post gazetesi okuyucuları Ramazan günlerinin sonlarına yaklaştığımız bu günlerde iftar sofraları son hızı ile devam ediyor. Din öyle farklı bir duygu ki amacının dışına çıkılınca bir anda farklı olabiliyor

       Merhaba sevgili Artvin Post gazetesi okuyucuları Ramazan günlerinin sonlarına yaklaştığımız bu günlerde iftar sofraları son hızı ile devam ediyor. Din öyle farklı bir duygu ki amacının dışına çıkılınca bir anda farklı olabiliyor ve insanları hırçınlaştırıp sorun yaratabiliyor. Dünyada bir tek İslam dini yoktur insanların inandığı bir sürü dinler vardır ama bunları hiç biri bizde olduğu gibi sahsı çıkar için kullanmaz, o din ile insanları sömürmez, din edebiyatı yapmaz, siyasi malzeme olarak asla görmez. Din kutsal bir inançtır politika ise koca bir yalandır nasıl olurda inançlı bir insan siyasi çıkar için dini kullanır anlamıyorum. İşte son on iki yıldır Türkiye’nin hali iktidarda olanlar ülkenin tüm kırmızı çizgilerini ihlal ettiler ne demokrasi ne insan hakları, ne ülkenin bölünmez bütünlüğü  ne Atatürk ne terör’le mücadele, ne demokratik tepkilere saygı , ne özgürlük kısacası insan yaşamına ne gerekiyorsa kararını iktidardakiler verecek insanlar değil. Tüm bu olumsuzluklara rağmen seçim günü yanaştı mı çık kürsüye dini şiirler oku birazda göz yaşı dök al oyu git ülkeyi yönet Allah aşkına dünyada böyle kaderine boyun büken bir millet var mı?

             Sevgili dostlarım her akşam iftar sofralarında boy gösteren sayın Başbakan ve diğerleri bu kutsal günde bile inanç sömürüsüne devam ediyorlar insanları iftar çadırı adı altında buz gibi yemeklerle baş başa bırakırken kendileri beş yıldızlı ötelerde iftar açıp güzel adam rolü oynuyorlar bunlara artık inanmayın kendinizi bu tür soygunculara kaptırmayın biliyorsunuz din sömürüsü de bir soygundur hem de en ağır afı olmayan bir soygun sizler bu soygunda siyasi malzeme olmayın . bir bakın ülkeyi yönetenlere insanlara Allah için ne veriyor ‘da onlardan Yüce Rabbim adına bir file kumanyaya karşı oy istiyor Yüce Rabbimin kullarına  benim partilim değil diye küseceksin onları tazikli su ile ıslatacak, biber gazi ile gazlayacaksın, teröristlerle iştişare içine gireceksin, müslüman komşu ülkelerine Amerikan conileri  nin saldırmasını alkışlayacak kadınların ırzlarına geçilmesini görmeyeceksin, kendi ordunu yalandan darbe masalı ile darmadağın edeceksin sırf Amerika böyle istiyor diye sonra kalkacaksın din edebiyatı yapıp inançlı tertemiz halkı soyacaksın onların oylarını alıp yaptığınız işlere devam edeceksiniz öylemi yok artık yolun sonu göründü martı bekleyin kediler martı çok sever mart bittimi de çekip gider işte sizde böyle olacaksınız marttan sonra gideceksiniz.

              Değerli okurlarım bu güne kadar aldatıldık artık bunların içi dışı meydanda aldanmamıza neden olacak sözleri bile kalmadı barış gibi dünyanın en güzel sözcüğünü yarınların savaş nedeni olarak ortaya attılar işte açılım orda adamların yaptıkları da yapmak istedikleri de ortada karar sizin ilk imtihan Mart 2014 iyi dersler.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8558