ARZULANAN UZLAŞIM‏

Merhaba sevgili dostlarım, sıcak yaz mevsiminde seçime gideceğiz bir asıra varan demokrasi ve parlamenter sistemi on Ağustos günü oylarımızla bu sistem kalsın mı yoksa batsın mı diye karar vereceğiz.
 Adaylar belli sayın başbakan bir asırlık sistemi değiştirme peşinde başkanlık sevdalısı ömür boyu dokunmazlık zırhına bürünmek istiyor, Fransa cumhurbaşkanının başına gelenleri bildiği için ve suçları da yoğun olduğundan ölene kadar yargılanmama düşüncesinde . diğer iki adayın biri ülke genelinde sayısal hesap peşinde olan Kürtçü parti bunların amacı bu güne kadar belli olmayan kürt oylarının sayısını öğrenmek. Üçüncü aday  demokrasi tarihinde ilk defa olan uzlaşı kültürü ile aday gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu. Evet bu güne kadar ülkemiz uzlaşamadığı için çok çekti, yaşları  ellinin üstünde olanlar hatırlar on iki eylül darbesinin bir nedeni de meclisin    uzlaşarak bir cumhurbaşkanı çıkaramamasıdır. Oysa şimdi iki parti ve birkaç solcu olduklarını sanan kişiler dışında  diğer tüm partiler uzlaştılar. Bende bir solcuyum ama söz konusu ülkemin geleceği, topak bütünlüğüm ve laik cumhuriyetim olduğu an solculuğumu erteler bu değerlere zarar gelmesin diye uğraşırım, Tayyip Erdoğan bu değerleri yok etmek için var olduğuna göre  ben onun karşısındaki adayı asla tartışmam, çünkü Tayip bey den tehlikeli bir aday ancak yüz yılda bir gelir onun için bu yüz yılı kazasız belasız atlatmamız lazım.

                Bakın beyler cumhuriyet tarihimizde  partilerin tamamına yakını uzlaşmış bir birlerini çok sevdiklerinden falan uzlaşmadılar yarınlarda siyaset yapabilmek için Tayyip Erdoğan’ın düşlediği başkanlık sistemine geçmemek için, ülkeyi bölmek isteyen, demokrasi düşmanı birine teslim etmemek için uzlaşılmıştır ve bu uzlaşı sıkıntısını bu ülke uzun yıllar çekti başımıza bu güne kadar ne geldi ise meclisin bir biri ile uzlaşamayan vekillerle doldurduğumuz için geldi . şimdi her kesin özlemle beklediği uzlaşı kültürü geldi bu yüce millet buna göre bu uzlaşıyı da  oylayacaklar. Yıllardır uzlaşın = uzlaşın diye bağırdığımız günleri unutmamalı ve oyumuzu ona göre kullanmalıyız. İlk turda uzlaşı ile gösterilen adayımız sayın İhsanoğlu nu kazandırmalıyız, birey olarak, ülke olarak, kaybettiğimiz onurumuz için, örf ve geleneğimiz için, medeni dünyada yerimizi almak için bunu başarmalıyız.

                  Sevgili dostlarım besmele ile adaylığını açıklayan ve dilinden  islamiyeti düşürmeyen sayın Başbakan bakalım  islamiyetin ön gördüğü adil ve adaletli olunmalı sözüne ne kadar bağlı kalacak. Biliyorsunuz yüce Peygamberimiz ülkesini yönetirken şu sözü kullanmıştır ülkelerini yönetenler adil ve adaletli olmalı rakip kişi ile eşit şekilde yarışmalıdır buyurmuşlardır. Bu güne kadar adil ve adaletli olmayan biri bu gün adaletli olması beklenemez onun için Başbakan bu seçimde de devletin tüm imkanlarını kullanacak, sınırsız para, araba, uçak, tren v.s v.s  normal demokratik  ülkelerde aday olan kişinin bir önceki görevinden istifa etmesi gerekir ama bizde nerde Tayyip izim adı altında bu güne kadar duyulmamış bir sistem ile on iki yılı devirdik, ülkeyi de şamar oğlanına çevirdik  bu seçim kurtuluş savaşında canları pahasına kazanılan değerlerinde seçimi olacak ona göre karar vermelisiniz. Sevgilerimle. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8977