AŞALIM ARTIK‏

Sevgili okurlarım seçimler bitti izi sürmeye devam ediliyor.

 Birileri suçlu arıyor  diğerleri halen seviniyor bakın beyler geçti seçimler önünüze bakın. Artık suçlu arayan varsa  aynaya baksın. Hopa farklı bir ilçe değil belediye  seçimleri en küçük sivil toplum kuruluşunun bir seçimi olsa bile insanlar ırklarından dolayı sınıflanıyor, kutuplaşıyor bu tutumun topluma derin zararlar veriyor ama kimse bunu düşünmüyor.  Yeter artık herkes birey olarak düşünsün. Irkı ne olursa olsun tercihleri ırkına göre değil ilçenin aydınlık yarınları için kullansın. Evet ben bir tarafım ve benim bir görüşüm var herhangi bir seçim olduğu zaman ben seçeceğim kişinin ırkına bakmam benim görüşüme en yakın olan kişiye destek olurum.

                                     Değerli okuyucularım dünyada hiçbir yönetim ırklara göre değerlendirilmez yönetmeye talip olan kişinin kendisine, görüşüne, insanlara bakışına  dürüst ve  doğrularına göre karar verilir ama maalesef  ülkemizde  ve özellikle ilçemizde her seçimlerden sonra en son söylenecek söz söylenir kazanan kim olursa olsun şövenlik öne  çıktı  ondan ben  kaybettin denir. Bu söylemler ayıp gelecek nesillere bir kayıp olarak değerlendiriyorum  ve aşalım artık bu söylemleri. Dünyanın en  büyük ırkçısı olan Naziler bile kaybetti bu düşüncesinden ötürü.

                                        Evet seçimler dört yılda bir yapılır kaybeden  yarın kazanır hayat devam eder ama şövenlik duygusunun takipçisi olanlar yaşam boyu yaşadığı sürece hep kaybeder. İçindeki kin ve nefret onu kemirir eritir yok  eder. Onun için artık aşalım bu tür  söylemleri kimse mağlubiyetin faturasını şövenliğe çıkarmasın  bundan kimse yarınlar için umutlu olamaz herkes işini doğru yapar topluma faydalı biri olarak yaşamını dizayn ederse hiç kimse bir diğerini suçlayamaz. Evet biz ilçemizi görüyor  yazıyorum hiç kimse seçme hakkına sahip olmadığı ırkı için suçlanmasın diyor saygılar sunuyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8678