ATEŞKES?

ATEŞKES?
Sevgili dostlarım son on üç yıldır ülkede bir kin ve nefret hakimiyeti var  ben yaparım, ben bilirim, asarım, keserim, yıkarım demekle genç çocukları terör denen  belaya şehit vermekle bu ülkede barış olamaz, bireysel çıkarlar ülke çıkarlarının önüne geçmişse nasıl barış ve kardeşlik türküleri dinleriz. İnsanlara üstten bakmak, ayrımcılık yapmak, din sömürüsü ile ayakta durmak var oldukça başımız beladan kurtulmaz. Ülkeyi yönetenler insanların dinine ve mezhebine göre hareket ettiği süre barış olmaz. Demokrasi araç olarak kullanıldığı süre hukuk devletinden söz etmek mümkün olmadığı gibi terör örgütü ile pazarlık yapıp çıkar sağlamayı düşünerek de terörün önü alınmaz şu unutulmamalı terör nerden gelirse gelsin içindeki teröristlerin ırkı yargılanmamalı çare olarak terörü kurutmak olmalı. Yaşadığımız ülkede ve bu coğrafyada binlerce yıllık tarih ve uygarlığın izleri, kalıntıları var Anadolu halkı ne Türkçülüğün ne de Kürtçülüğün ardından koşacaktır Türk,Kürt,Laz,Çerkez,Ermeni v.s v.s ırklar  dini ,dili, mezhebi ne olursa olsun insanca ve özgürce bu topraklarda yaşayacaktır yeter ki ülkeyi yönetenler hepsine eşit mesafede dursun terör ile ırkları bir birinden ayrı tutsun.

      Evet bu topraklar üzerinde şoven duygularla hareket edip etnik çatışmanın fitilini ateşlemek isteyenler unutmasın ki sizler kim olduğunu bilmiyoruz emperyalistler ülkemiz üstüne oyun oynuyor bizimkilerde bu oyunun bir parçası olama  gayretinde onluca da kan ve göz yaşı bitmiyor bakmayın analar ağlamasın masallarına onlar ana, baba , evlat, kardeş düşünmez onların tek düşünceleri vardır kendi gelecekleri ve şahsı çıkarları bin yıllık beraberliği olan Kürtler ve diğerlerinin bir birileri ile bir sorun olur mu kız almış vermişler aynı cephede şehit düşmüşler ortak amaç uğruna kurtuluş savaşı vermişler. Burada kanla siyasi gelecek bekleyenler çok akıllı olmalı terör örgütünün yapmış olduğu yanlışları birileri yapıyor veya alkışlıyor diye algılanmamalı doğru tektir buda terorist ile halkı bir birinden ayırmak PKK bir terör örgütüdür asla Kürt Yurtaşlarımızı temsil edemez onlar için çaba harcamaz çünkü onlar emperyalist güçlerin maaşlı elemanlarıdır hiçbir halk için uğraşmazlar.

         Sevgili okuyucularım evet barış ve kardeşlik için her kes bir şey yapmalı Kürt kardeşlerimde elini taşın altına koymalı bu ülkeyi terör ve teroristlerden  kurtarmak için radikal bir karar almalı, çünkü bu topraklar kana doydu  artık ölümler yerini yaşama bırakmalı yollara mayın değil  meyve ekmeli, yollar kapanmamalı barış sağlanmalı ayrımcılık değil beraberlikten zevek ve yaşama arzusu duyulmalı insan yaşamı kaç yıl bu kısa süreyi neden kin ve nefret içinde  geçirelim niçin Azrail ile yarışalım yeter arık silahlar sussun barış sağlansın PKK tek taraflı ateş kes ilan etsin.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5308