AYDINLIK GÜNLER İÇİN?

Merhaba Artvin post gazetesinin değerli okuyucuları.
 Biliyorsunuz önümüzde demokrasi ve cumhuriyetin varlığı sorgulanmak üzere sandık başına gideceğiz, on Ağustos’ta ilk turu yapılacak olan seçimin sonucu yalnız cumhurbaşkanını belirlemeyecek aynı zamanda laik Türkiye Cumhuriyeti ve bölünmez bütünlüğümüzde oylanacak. Adaylardan  Tayyip bey  bunu açık açık söylüyor ve   hedeflerinin 2023 olduğunu o tarihte cumhuriyet rejiminin son bulacağını ifade ediyor. Evet on iki yıldır demokrasiyi kullanarak iktidar olanlar son kez kullanmanın nefreti ile sandık başına gidecekler ben A.K.P sine oy veren yurtaşlarımın demokrasi düşmanı olduklarını söyleyemem yalnız onların oyları ile iş başına gelenlerin demokrasi dostu olmadıklarını görememeleri  sıkıntı yaratıyor, yoksa A.K.P sinin içinde yüzlerce yurt sever insanların olduğunu biliyorum işte benim çağrım onlara görün artık sizin gönül verdiğiniz Tayyip Erdoğan size laik biri değil o karanlık günlere doğru tek adam olma peşinde demokrasi denen kavram onun için bu seçimle sonlanacak, ülkemiz patişahlık döneminden daha beter olacak. 
Değerli dostlarım bir düşünün 17 aralık ile başlayan yolsuzluk iddiası ile  süren sürece. Dört bakan istifa ettirildi mecliste kollanıyor meclis kararı ile aklanmaya çalıştırılıyor, fezlekeler bekletiliyor bir sonuca varılamıyor. Oysa bakanların biri  ben ne yaptımsa Başbakanın bilgisi ve emri ile yaptım ben suç işemiş isem Başbakanda suçludur onunda istifa etmesi gerekir diyor bırakın istifayı bu adam şimdi cumhurbaşkanı adayı olacak iş mi bu mubarek günlerde her kes elini vicdanına koysun bu ülkenin kurtuluş savaşları verdiği günleri bir kez daha okusun  ve ona göre cumhurbaşkanı seçsin. Bu milletin onurunu beş paralık eden, ülkesinde  bayrağı indirilen, konsolosu ve tüm görevlileri rehin alınan, başına çuval geçirilen, teröristlerle masaya  oturtulan, insanları ırkından ötürü ayıran, islam kurallarını hiçe sayarak adil ve adaletli olmayan  sayın Tayyip Erdoğan’ı seçecek misiniz. Evet on iki yıldır A.K.P sini iktidar ettiniz ama bu seçim siyasi bir seçim değil cumhurbaşkanlığı seçimi bu makama seçilen kişinin tarafsız olması ve yetmiş altı milyon yaşayan insanlarını kucaklaması gerek Allah için Tayyip beyde bunu yapacak yürek ve sevda var mı?
Sevgili dostlarım her seçim tabi ki önemli ama bu seçimin telafisi yok oylarınız ile ülkenin kaderini belirleyeceksiniz artık inadına deme lüksünüz yok bu güne kadar ne oldu ise oldu itibarımız, gururumuz , kırıldı  dünya aleme rezil olduğumuz anlar oldu geçen günler yaşanıldı bitti dönüşü yok şimdi yapılması  gereken geçen o  günlerden ders alıp aydınlık günler için cumhurbaşkanı seçmektir. Evet A.K.P li arkadaşlarımız Tayyip beyin sayesinde diğer vatandaşlara kin ve nefretle bakıyorlar onun içinde sürekli Tayyip beye  oyu veriyorlar ama ben inanıyorum ki cumhurbaşkanlığı seçiminde bu inatlarından vaz geçecekler oylarını ülkenin çağdaş geleceği ve demokrasinin varlığını sürdürmesi için verceklerdir ben tüm kalbimle buna inanıyor hepinize saygılar sunuyorum.   
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5218