AYIPTIR GÜNAHTIR BEYLER‏

Sevgili dostlarım hukuksuzluk, adaletsizlik, insafsızlık, utanmazlık, eşitsizlik altında bir seçim kampanyası izleyeceğiz üç kişi cumhurbaşkanlığına aday bir Harun kadar zengin, padişah kadar güçlü, kendini ilahi gören biri Tayyip Erdoğan ve yarışacak ola

Başbakan yasalarımızca bir kamu görevlisi buna göre  görevinden istifa ederek yarışa girmesi gerekirken etmiyor devletin tüm olanaklarını kullanarak , diğer adayların otuz puan önünde başlamak istiyor. Şimdi soruyorum kendisine besmele ile, ilahi süreler ve dualarla açıkladığın adaylığını neden adil ve adaletli yürütmüyorsun? Hz. Ömer gibi adaletli olmayan biri nasıl oluyor da , İslam dininden söz edebiliyor anlamıyorum. Dünyanın inandığı yüzlerce din ve inanç var onlarla İslam dinini en büyük farkı adalet ve adil olmaktır Başbakan istifa etmeden seçime girmekte israr ettiği süre hukuken suç, dinen günah işleyecektir din adamları ve hukukçular  derhal   bunun önüne geçsinler de kendileri de işlenen suça ortak olmasınlar. Şimdiden başladı Tayyip bey her kesin cumhurbaşkanı olacağım diye siz önce adil olun, eşitlik ve dürüstlük ilkesine uyun başkasının hakkını gasp etmeyin, kamu görevinizden istifa edin ondan sonra size inanalım ,. Şu an size inanmak mümkün değil çünkü hukuk açısından olsun, demokrasi açısından olsun, insanlık açısından olsun tarif edilen profile uymuyorsunuz.

                    Değerli okuyucularım ben merak ediyorum sayın Başbakanın cumhurbaşkanı olması için oy verecek olan vatandaşlarımı, ve yine merak ediyorum Tayyip Erdoğan’ı tanıdıktan sonra diğer adayları tartışan insanları. Evet her kes birini tutar ona destek verir bu onun en doğal hakkı ama kimse  ben onu tutuyorum diye suçuna ortak olamaz bu güzel günlerde her kes elini vicdanına koysun ve cevaplasın Tayyip bey bir kamu görevlisi istifa ederek seçime girmesi gerekirken etmiyor ve böylece eşitlik ilkesi ile iyi ahlaklı insan sözünü yerle bir ediyor bu sizce doğrumu? Değil diyorsanız sanıyorum oy vermezsiniz, doğru değil ama oy vereceğim diyorsanız kendinizle çelişirsiniz, yok o ne yaparsa doğrudur diye düşünüyorsanız sizler düşünmekten ve yorumlamaktan yoksulsunuz demektir. Yüksek seçim kurulunun tarihi bir görevi var derhal Başbakanın istifasını alsınlar aksi taktirde Başbakan cumhurbaşkanı seçilse bile makamında adaletsizce ve adil olmayarak seçilen bir cumhurbaşkanı olarak tarihteki yerin alacaktır.

                   Evet dostlarım on Ağustos da ilk ayağı yapılacak olan seçime kısa bir süre kaldı burada seçmenler üçe ayrıldı biri biz ülke genelinde kaç kişiyiz acaba diye düşünen Selahattin Demirtaş, demokrasi tarihimizde bir ilke imza atılarak belirlenen ve tamamına yakın siyasi partilerin uzlaşması ile desteklenen çatı adayı Ekmellettin bey. Ve adalet, hukuk , yasa tanımayan seçilmeden kendini cumhurbaşkanı olarak gören Tayyip bey. Seçmenler burada nasıl karar verir bilmem ama AKP si seçmenleri yıllardır inadına Tayyip dediklerini çok iyi biliyorum. Bakın beyler inat bir murat bir mutluluk değildir on iki yıldır oylarınızla bunlar görev yaptı evet iyi şeylerde yaptılar ama ev önemli olan benim için onur ve haysiyetimi çaldılar bana bunları geri verin bende oy vereceğim veremez siniz . inen bayrağımın, kaçırılan insanımın, geçirilen çuvalın, çalınan paraların, ölen askerimin, kumpasa uğratılan Mehmetçiğimin onurunu teslim edemezsiniz çünkü siz inadına iş yapmayı seviyor Tayyip beyle birlikte suç işlemeyi görev sayıyorsunuz. Ama isterim ki bu seçimde yanılayım ve sizler inadınızdan vaz geçin kendinizi de,ülkenizi de kurtarın tek temennim bu saygılarımla.  

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3757