Ayıptır Haksızlıktır

Sevgili dostlarım evlerde yaktığımız kömür kısırlık yapıyor, kanser üretiyor, kadınların doğumlarına engel oluyormuş, kömür arabaları yollarda yangına neden oluyormuş

   Sevgili dostlarım evlerde yaktığımız kömür kısırlık yapıyor, kanser üretiyor, kadınların doğumlarına engel oluyormuş, kömür arabaları yollarda yangına neden oluyormuş v.s. v.s. bu kararı yazan bir bayan ve devlet bunu bilir kişi olarak seçmiş. Biliyorsunuz bu konuda bir çok yazı yazdım  AK kömürün Arhavi de tepe inşaatının sattığı kavak köyünde ki eski işi  örüs liv  lehfa  fabrikası. Bu yer satıldı alan bir Hopalı  ve ortağı  Erzurumlu AK kömür işletmesi adına alınıyor. Devletin kömür işletmesi ile ilgili tüm kullara uyuyor ve ülkeyi örnek gösterecek bir tesis açıyor. Yetkili kurumlar geliyor inceliyor ve onay verip çet raporunu yazıp karşılığında iki yüz milyarın üstünde masrafını alıyor. Buraya kadar her  şeyi yasal   ve kurallara uygun bundan sonra siyasiler devreye giriyor bununla birlikte  diğer Arhavi de ki çıkan yeni yasalara uymadan tamamen doğanın ve evlerin yanında açık bir şekilde kömür  işi yapan diğer bir firma devreye giriyor ve verilen  çet raporu için sözde bilir kişi raporu ile iptal davası açıyor ve  Rize  idare mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı alıyor.

                      Şimdi soruyorum bilir kişi kimliği ile raporu hazırlayan  sevgili bayan kardeşime söz konusu olan yerin beş yüz metre aşağısında tamamen açık alanda kömür işi yapılırken söz konusu olan iddia ettiğiniz kısırlık, kanser v.s. v.s. iddialarınız o yerde  oluşmuyor mu. Gerçekten o hazırladığınız raporda hiç  rahatsız olmadan kendi iradeniz ile siyasi bir baskı altında kalmadan mı yazdınız bu ülke yasalarda yönetilir sanarak AK kömür  işletme sahipleri bunu yapması  sizce suç mu teşkil etti. Her şeye uygundur diye devletin birimi yasal masrafları alarak çet raporunu vermiş, firma sahipleri de on trilyona yakın  masraf etmiş kömür tozunun bir tanesi bile  çevreye zarar vermesin diye elli bin  metre karenin üstünde kapalı bir alan yapmış sizin bilirkişiliğinden  doğan cahilliğiniz bu insanların önüne geçmiş ve durdurulmuş. Allah aşkına verdiğiniz raporla  vicdanen rahat iseniz eyvallah.

                Sevgili dostlarım  inanın sizlerin Arhavi ilçesine gidip mevcut olan kömür işletmesi ile durdurulan  işletmenin  yerinde görmenizi isterdim. Haksızlığın ve adaletsizliğin nerelere kadar indiğini görür bana hak verirdiniz. Şimdi ben bu köşeden öncelikle Arhavi belediye başkanıma ve diğer karşı çıkan her kişi ve kuruma açık çağrıda bulunuyorum. Masrafları cebimden ödeyeceğim o yerin  alınışından bu güne kadar gelişen olayları Artvinin yöresel bir  televizyonda tartışalım ev bir anket yapalım. Arhavi halkı bile size destek vermeyeceğini göreceksiniz.

                                Sayın Arhavi belediye başkanım dört yıl önce siz alamadan aldık diye seçim sürecinde konuştuğunuz yeri çiçeği burnunda başkan iken size almış olduğumuz rakamın yüz bin dolar aşağısında buyurun  yarın gelin eğitim için istiyor  dediniz diye vermediler mi? hiç kimse Arhavi halkını kandırmasın  yüreğiniz varsa çıkalım televizyona tüm gerçekleri yalan konuşmadan halka anlatalım. Arhavi halkı sizi haklı görürse o yeri ben  kimsesizler yurduna bağışlatacağım.  Sayın başkan  iktidar sizin devleti yöneten siz.  Bilgisiz bir bayanın bilirkişiliği ile devleti mahkemeye veren siz AK  kömür işletmesinin almış olduğu çet raporu bu devleti kurumundan alınmadı mı devleti  yöneten siyasi partiden olacaksın devletin yasalarına sahip çıkmadan onu yargıya taşıyacaksın buna iki şey söylenir ayıptır, haksızlıktır, adaletsizliktir, ayrıcalıktır, bölgeciliktir.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5157