AYIPTIR

Buradan çağrı da bulunuyorum bu bir yolsuzluktur yolsuzluğun yasal süresi olmaz

 Sevgili dostlarım gün geçtikçe seçim süresi yanaşıyor yakında tüm adaylar belli olur dileriz barış ve dostluk  içinde bir seçim yaşarız. Demokratik ülkelerde seçimler sıkıntısız geçer ama biz demokratik olduğumuzu söyleyemediğimiz için sıkıntı yaşayacağız düşünüyorum nedeni iktidar partisinin hırsı, çirkin saldırısı, başbakanın insanları tahrik edici konuşmaları boş evlere yüzlerce kişilerin  kayıt edilmesi v.s. v.s. Evet  Hopa  da tespit edilen yüzlerce kişi var bu kişileri birileri boş evlere  kendi adamlarının evlerine ve diğer bir çok yerlere kayıt edilmişler. Bu işi organize eden kim bilmiyorum  ama yapılan iş ayıp  ve demokrasi adına utanç vericidir. Şikayet etme süresi geçtiği için rahatça oylarını kullanacak. Öyle insanlar kayıt edilmiş ki Hopa merkezine yılda bir kere gelenler, hiç bilmeyenler evet bu bir yolsuzluktur. Bunun adına seçim yolsuzluğu denir. Bu tür işlerin süresi olmamalı. Adamlar sırf oy kullanmak için kayıt yaptırmışlar oysa kendileri başka yerlerde belki köylerde belki yurt dışında oturuyorlar. Bu nasıl bir adalet ki kayıt olduğu evi bile bilmeyen kişi oy kullanıp seçimin sonucunu etki edecekler.

                          Buradan çağrı da bulunuyorum bu bir yolsuzluktur yolsuzluğun yasal süresi olmaz. Çünkü yasal değildir yolsuzluk yapmak. Şimdi soruyorum yetkili kişilere ve kurumlara sesleniyorum sırf oy kullanmak için bir ev kiralanır ve oradan seçmen diye yazılabilir mi? çok merak ediyorum onları kayıt eden kişiyi bu kişi hiç vicdan ve ahlak sahibi değil mi hangi işte olursa olsun  çıkar sağlamak uğruna yapılan haksızlıklar günah ve ayıp sayılmaz mı? ilçede oturmayan kişilerin  oyları ile belediyeyi kazanmak adil veya adaletli mi? oy kullanan vatandaş vicdanen hiç mi rahatsız olmayacak. İnsanlara suç işletmek sizleri koltukta rahat mı ettirecek. AKP iktidarı ülkeyi yolsuzluklarla yönettiği yetmemiş gibi aynı metot ile insanları kelle sayısı gibi görmesi de devam ediyor. Onlar için adil veya adaletli olma gibi bir düşünce yok. Onların  tek amacı kazanmak bunun için mezarda ki adamları bile yaşıyormuş gibi oy kullandırırlarsa  şaşırmayın.

                      Sevgili dostlarım bu iktidarın her yaptığı sahte olduğu için şimdi de sahte seçmenlerle sandık başına gidiyor. Bunlara oy vermek ve bunun adına demokrasi demek mümkün mü? Sahtekarlığın süresi olur mu şimdi söylenen  şey şikayet etme süreci geçmiş onun için benim haberim  olmadan evimde gösterilen kişilerin oy kullanması yasal imiş ben böyle bir yasaya asla saygı duymam. Yüzlerce kişiyi sağa sola kayıt eden kişi biliniyor ama süresi geçtiği için bir şey yapılamıyor bu demokrasi mi ayıptır, ayıptır, ayıptır.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5132