Bağımsız hukuk

Sevgili dostlarım öncelikle yeni yılınız kutlar sağlıklı mutlu huzur ve barış dolu nice yıllar dilerim.

Sevgili dostlarım öncelikle yeni yılınız kutlar sağlıklı mutlu huzur ve barış dolu nice yıllar dilerim. On bir yıldır her gelen yıl geçeni arattı inşallah 2014 yılı ulusumuz için soygunsuz içinde yolsuzluk olmayan bir yıl olur. Evet son  ay olan aralık hiç iyi geçmedi dünyaya rezil olacağımız işler oldu. Hukuk devletine saygısı olmayan  bir iktidar bu süreyi çok kötü yönetti.  Bir düşünün soruşturmayı yürüten  sayın savcı için Danıştay  yüksek  hakimler  ve savcılar kurum  haklıdır diyor. Sayın başbakan savcıya  senle görüşeceğiz diye tehdit ediyor. Allah aşkına sen ülkenin seçilmiş bir  başbakanısın. Yetmiş  beş milyon insana  örnek olman gerekirken  tam tersiniz yapıyor devletin savcısını sana göstereceğim senle görüşeceğim diyerek Kasımpaşa ağzı  ile konuşması yaptıkları işlerden daha  vahim.  Bakın sayın başbakanım yargının bu  ülkede değeri düşünemediğiniz kadar önemli  bir ülkenin yargısı  millet adına iş yapar milletin çıkarlarını korur ve bağımsız  duruşunu asla bozmaz. Siz işinize gelmediği her konuda millet dahil her  kurumu aşağılama huyundan vazgeç size biat etmeyenleri tehdit edip hukuku ve insanlığı çiğneme.

Değerli okuyucularım başbakanımız kurtuluş savaşı başlattık diyor anlamıyorum kim işkal etti ülkemizi de bu tarz konuşma ihtiyacı hissetti. Düşman kim kime karşı savaşılacak gerçekten kurtuluş savaşı verip bu güne gelmemizi sağlayan o güzel  insanlara bir kez olsun onlardan Allah razı olsun dedi mi?  bir başbakanın ağzına savaş kelimesi hiç yakışıyor mu? Yoksa düşman olarak çıkarlarını bozan soygunlarını ortaya çıkaran kurumlardan mı söz ediyor. Her gittiği yerde suçluluk duygusu ile savunma yapması insanlarda kuşku yaratıyor. Bir insan haksız yerde suçlu ilan  edilebilir bunu o haksızlığa maruz  kalan kişimi savunacak sizi birileri suçluyorsa sizde aklanmak istiyorsanız hukukun bağımsızlığını sağlayın ve gidin orda karşı  dava açın ve aklanın.

 Evet sayın başbakanım yargı  oğlunuzun ifadesiniz almak istiyor ben oğlunuz suçlu demiyorum.  Siz göndermemek için neden kılıktan kılığa giriyorsunuz bu ülkede başbakanlar generaller yargılanmadı mı oğlunun bunların üstünde biri mi? siz hukukun bağımsızlığına onlara güveniniz yok mu gitsin oğlun suçu yoksa bir  şey olmaz senin belki  endişen var. Ama  benim endişem yok yargıçlar adaletli karar verirler merak etme. Defalarca yazdım  hukuk bir gün gelecek herkese lazım olacak diye işte bu gün  geldi sayın başbakanım  kapınıza dayandı. Bundan kaçma şansınız yok ama suç yoksa aklanma şansınız var karar yine de sizin. Nice yıllara.

    Diğer Yazıları
    • PAYLAŞ
    • İzlenme : 1198