BAĞLILIK YEMİNİ OLSUN?

BAĞLILIK YEMİNİ OLSUN?
Merhaba değerli Artvin Post okuyucuları bu gün tarihi bir seçimin ardından yemin merasim yapılacak ve böylece seçilen vekiller resmen dokunulmaz olarak vekillik görevlerine başlayacaklar. Ülkemize , milletimize hayırlı olsun . bu güne kadar hep yeminle göreve başladılar ama bir türlü yeminlerini tutamadılar edilen yemin metnini bir elinize alın ve okuyun, sözlerini çıkarın ve meclisteki vekillerle kıyaslayın bakın bakalım ne sonuç  çıkacak kaç vekil yemine bağlı kalmış kaç vekil ihlal etmiş bir görün. Bakın beyler edeceğiniz yemine bağlı kalmayacaksanız etmeyin vekil olup dokunmazlığı almak için yemin etmeniz şart olduğu için yemin ediyorsunuz yoksa belki de  bir çoğunuz  etmeyeceksiniz. Dünyanın bir çok ülkesinde yeni seçilen vekiller yemin eder ama inanın ettiği yemine bağlı kalmayan ender ülkelerden bir biziz, sayın Cumhur Başkanımızın ettiği yemin hala kulaklarımda ne oldu gördük seçim sürecinde parti lideri imiş gibi dolaştı, konuştu, oy istedi.  Evet zor bir seçimin ardından zor bir tablo ile karşı karşıyayız, aritmetik olarak alternatifi bol bir tablo ama kin ve nefretinden kurtulamayanların duruşları sıkıntı veriyor. Yemin merasiminden sonra birinci çıkan parti’ye hükümeti kurma görevi verilecek inşallah zamanlarını git gel ile geçirmezlerde ülke önünü görür.

              Daha öncede yazmıştım mecliste bir hükümet çıkmasa da erken  seçim olsa diye bekleyenleri evet bu bekleyenlerin hiçbir siyasetçi değil tam tersi hepsi burokrasi onlar 2023 yılına göre kendilerini ayarlamıştı şimdi iktidar sağlansa yerlerinden olacaklarını biliyorlar işte onun için erken seçim olsun istiyorlar AKP sine daha çok devlet olanakları tanıyacaklar ve yeni bir  şans deneyecekler işte bunların önüne geçmek için olsa bile koalisyon şart önce kurun hükümeti taraf olan bürokrasileri gönderin   yerine siyasetten uzak Devlet memurluğuna yakışır , bağımsız, tarafsız kişileri atayın erken seçime gidecekseniz bile onlarla gidin. Eskilerle giderseniz valiler il başkanı gibi, kaymakamlar parti yöneticisi, güvenliklerde yetmeyeceğine göre tarafsız bürokrat bulamazsınız. Evet sandıktan çok kolay ama anlaşılması zor bir seçim tablosu çıktı bu tabloda HDP yi okumaz, görmemezlikte gelirsen asla  demokrasiden söz edemezsin bir söz vardır denizden babam çıksa bile yerim derler buda ona benze demokrasilerde sandıktan çıkan her partiye saygılı olacaksın, geçmiş hatalarına göre yargılamayacaksın  ey MHP sen HDP yi geçmiş hatalarından ötürü kendinden uzak tutarken sıcak baktığın AKP nin geçmişte hiç mi hatası yok?.

           Evet beyler bu halkın eskiye dönecek ne gücü var ne de vakti seçim tablosu önünüzde bu tabloya göre geçmiş de yargılar, geleceği de dizayn edersiniz mevcut tabloda yargılama ve hesap sorma koalisyonu da kurulur, iktidarı oluşturup geçmişi erteleyecek bir hükümet tek kurulur . şimdiye kadar oyun bozanlık yapmayan tek parti CHP si hiçbir kırmızı çizgisi yok siyaset kırmızı çizgi kabul etmez millet ne zaman neye kara vereceğini bilemezsiniz onun için kırmızı çizgiyi millette çizemezsiniz. Burada CHP oyun bozucu  görünümünden uzak her türlü alternatiflere açık bir tablo ortaya koyuyor, MHP çok katı ve tutarsız HDP ile asla yan yana gelmem demesine rağmen AKP sine sıcak bakıyor ben burada geçmişi baz alarak koalisyon oluşturun demiyorum milletin oyunu okuyarak, ne demek istedi bu millet diyerek, çıkan sonuçlar ve alternatif koalisyonları düşünerek bir araya gelin meclis çatısı altında zorunlu buradayız diyenler ülkenin zorunluluklarından kaçamazlar, kin ve nefretlerinin takipçiliğini yapamazlar.bu yemin ettiniz hayırlı uğurlu olsun ettiğiniz yemin mübarek günlere denk geldi bunu kıymetini de ayrıca bilin ve yemininize bağlı kalın saygılarımla.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5019