BANA NE

Sevgili dostlarım son yıllarda insanlarımız bana ne demeye başladı.
   Sevgili dostlarım son yıllarda insanlarımız bana ne demeye başladı. Demokrasi, laiklik, onur, ölen masum yüzlerce insan, bölünmeye an kalmış bir ülke bir çoğumuzun umurunda değil bana ne diyoruz. Ben anlamıyorum ne oldu bu millete oysa ne zorluklar  içinde bu ülke kuruldu binlerce şehit verdik on altı dev imparatorluğu teslim ettik bu günkü ülkemiz olan Türkiye’yi oluşturduk.  Ülkenin en seçkin kuruluşu olan  silahlı kuvvetleri yerle bir ettiler bana ne diyoruz, soma da bedava kömür dağıtmak için yüzlerce insanın ölümüne neden olundu yine bana ne milli bayramlara itibar gösterilmiyor aynı şey. Ülke bölünmenin eşiğinde, teröristler  yol kesiyor vergi topluyor yine bana ne. Ülkeyi soyanlar ortaya çıkıyor ortaya çıkaranlar yargılanıyor  suçlular korunuyor biz bana ne diyoruz v.s. v.s.

                   Şimdi soruyorum dostlarım bir kilo pirinç, bir kilo yağ, üç beş torba kömür için bana ne  sana yarınlarda sorun olacak bu dünya da olmasa bile ahrette hesabı sorulacak yine  sana ne değil mi? evet o dünyada vereceğin hesabından ötürü bana ne ama  bu dünyada böyle düşündüğün için eriyoruz, bitiyoruz, onurumuzu, gururumuzu, ülkemizi kaybediyoruz  bana ne olur mu? Kendini kontrol etti  nerden nereye geldiğini geçmişini bu ülkenin kuruluşunu  ve de kurtuluşunu düşün o günün insanları bana ne dese  bu gün sen olmayacak bana ne diye düşünemeyecektin.

                        Evet beyler bu ülkede yaşamamıza can verenler bana ne dememiş, ölmüşler, şehit düşmüşler tek şey söylemişler vatan  şimdi hiç birimizin onlara ihanet etme diye bir lüksü yok. Bölünmenin eşiğine gelinmiş günümüzde bana ne  benim karnım yok ekmek elden su gölden deme hakkımız hiç yok. Ülkenin tek sorumlusu benim diyen birinin  emrinde baş üstüne demek onun yanlışlarını bana ne diye görmemek ihanetin ötesi günahtır bu millete, geçmişe ayıptır.

                           Sevgili dostlarım kim olursanız olun hangi dine hangi ırka sahip olursanız olun bu ülkede yaşıyor bu ülkenin bayrağı altında TC kimliği taşıyorsanız duyarsız olamaz ülkenin yarınlarının şahibe altında  olduğu günümüzde bana ne diyemez Atanıza ihanet edemez uçurumun kenarında ki ülkenizi itemezsiniz.

        
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5503