BARIŞ BU MU‏

Sevgili dostlarım bir mayıs işçi bayramı ülke genelinde tüm engellenmelere rağmen kutlandı. İstanbul yine savaş alanına döndü devletin vekilleri bile darp edildi.

  Sevgili dostlarım bir mayıs işçi bayramı ülke genelinde tüm engellenmelere rağmen kutlandı. İstanbul yine savaş alanına  döndü devletin vekilleri bile darp edildi.  Biber gazı ile yıkandı sözde  ülkemizde barış süreci var  bu nasıl barış işçilerin yıl da  bir sokaklara inmesine bile tahammül  gösteremeyen AKP iktidarı bu ülkede barıştan  en son söz etmesi gerekenler değil mi? sayın başbakan  iki kelimesinin biri ileri demokrasi ya Allah aşkına  demokrasiyi içine sindiremeyen bir düşünce çıkarları için ne  kadar güzel kullanıp vatandaşa yutturuyorlar anlamış değilim.  Benim merak ettiğim konu bu millete ne oldu büyü mü yaptılar yoksa  başka bir şey mi bilmiyorum. Barış gibi bir sözcüğü bile Amerikan  çıkarları için kullanan zihniyetlerin  yanında olmak geçmişi inkar etmekten başka bir şey değildir.  Bizim bu günlere gelmemiz için ölen atalarımıza saygılı olmayan iktidar da millette o dünya da bunun hesabını nasıl verecektir. Şahsi çıkar  uğruna ülkesine ihanet eden her kimse tarih karşısında sorumlu olacaktır. 

                         Ey güzel halkım işte barış sever iktidarı gördünüz  bir mayısta İstanbul da  ne  olurdu işçiler taksim meydanında gününü kutlasa nevruz kutlamaları serbest ellerinde  Türk bayrağı olmayanlara tahammül edip Türk bayrakları ile gelen insanları joplamak   biber gazı ile yıkamak barış severlik ise ben barışı  sevmiyorum. İleri demokrasi bu değil sizler  sizin gibi düşünmeyenlere  demokratik tepki koyanlara zorluk  çıkardığınız süre  asla barış ve demokrasiden  söz etmeye hakkınız yok. Ben tüm olumsuzluğa rağmen tüm okuyucularımı  sağ duyulu olmaya çağırıyor   tepkilerini seçim sandıklarına yansıtmasını arzuluyorum. Bu günlerde geçecek  evet zor  bir süreçteyiz çok sabırlı ve akıllı  olmalıyız Amerika ve ülkemizde ki iş birlikçileri  bu güne karınca  adımı ile geldiler bunların amacı   barış falan değil keşke  öyle olsaydı ama olamaz. Çünkü kendilerinden olmayanlara saygılı olmayanlar nasıl barış sever olurlar. Ama  bizler sabır gösterecek tepkimizi seçimde  sandıkta vereceğiz demokrasiye inananlar böyle yapmalı sevgilerimle.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9304