BARIŞI DÜŞÜNMELİSİNİZ?

Sevgili okuyucularım kurban bayramına kısa bir süre kalmasına rağmen köktendinci terör ortada duruyor. Suriye ve Irak’ta siyaset ve mezhep çatışmaları sürerken köktendinci terör bitirebilinir mi ?
  Sevgili okuyucularım kurban bayramına kısa bir süre kalmasına rağmen köktendinci  terör ortada duruyor. Suriye ve Irak’ta siyaset ve mezhep çatışmaları sürerken köktendinci terör bitirebilinir mi ? bu sorular tartışılmadan Ortadoğu coğrafyasına huzur ve barış gelmez. Amerika bölgeye demokrasi ve özgürlük getireceğim bahanesi ile Irak’ı işkal eder binlerce insan ölür bebekler bile acınmaz, kadınlar dul kalır önceleri dünya Amerika ‘nın masallarına  inanır zaman geçtikçe aldatıldığının farkına varır işte Suriye dede yaşanılan bunun bir parçasıdır. Suriye de yaşayan insanlar çoluk, çocuk gözetilmeden katledildi milyonlarca insan göç etmek zorunda kaldı  işte o büyük göç dalgası bizim ülkeyi vurdu iki milyona yakın göçmen ülkemizde ve en kötüsü içimizde bizle birlikte yaşıyor ve böylece zaman, zaman istenmeyen olaylara neden oluyorlar.ırak’ta Sünni, Şii Suriye’de Sünni, Alevi derken İŞŞD denen  gözü dönmüş kişiler ortaya çıktı. Bugün ne Irak’ta nede Suriye’de halk egemen ,Mustafa Kemal egemenlik ulusundur tezi burada bir kez daha demokrasi ve özgürlüklerin, laiklik temelinde yükseleceğini kanıtlamış oluyor. Bugün islam coğrafyasında laik demokratik sosyal hukuk devleti olarak sadece Türkiye var, bunu sağcısı, solcusu, dindarı, dindar olmayanı benimsemesi lazım. Ama maalesef son yıllarda orta doğuya benzeme özlemi bazı siyasetçilerde açıkça ortaya çıktığı için orta doğu siyasetini iyi yönetemiyorlar .

             Değerli dostlarım orta doğu coğrafyası dünyanın en zor yeri buralarda köktendinci terörün bitmesi pek kolay olmaz. Yaşanılanlar karşımızda Saddam gitti,  Kaddafi gitti , Mursi gitti demokrasi ve halkların özgürlükleri geldi mi . buralarda devlet otoritesinin üstünde aşiret reisleri olduğu süre asla barış ve demokrasi gelmez demokrasinin değerini bilmeyenler ömür boyu kan ve barut kokusu ile yaşamaya mecburlardır. Sözde dünyanın askeri ne lideriyim diyen Amerika ve onun arka bahçeleri olduğu süre islam coğrafyasına barış ve özgürlük gelmez getirmezler. Sayın Cumhurbaşkanımız dünya beş ten büyüktür sözü bana göre tamamen doğru ama her doğru her yerde söylenmeyeceği için yalnız kalıyor insan. Doğru şeyler doğru ortamda ve doğru adamların olduğu yerde dile getirilir, oysa birleşmiş milletleri zalimin yanından hiç ayrılmadı mağdurlara bir kez olsun kucak açmadı, kendi devletinin çıkarı olmadığı yerde resmi bile olmadı.

            Ey orta doğu kutsal topraklarda insanları zülüm yaşatmakla Müslümanlık olunmaz, aşiretlere kulluk yapmakla dini görev yapılmaz bırakın artık silahları dinsin göz yaşları Allahın verdiği canı sizin almanız günahtır, ayıptır diğer insanları sevindirmek içlerinden onları oh olsun dedirtmektir gelin vaz geçin kan ve göz yaşı dökmeyin dünya beşten de , sendende, bendende her şeyden de büyüktür bu dünya barış içinde yaşanıldığı süre içinde yaşayanlar mutlu olur Azrail ile yarışmanın imkanı yok sizler birer Azrail olmaktansa birer insan olmayı düşünebilseniz inanın  sizde en az diğerleri kadar mutlu olacaksınız, bir deneyin inanın zarar etmez sünnetsiz insanları sevindirmezsiniz. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4421