BARIŞMADI‏

Sevgili dostlarım geçen cumartesi günü sayın başbakan Artvin’i ziyaret etti.

Sevgili dostlarım geçen cumartesi günü sayın başbakan Artvin’i ziyaret etti. Evet orasını da onlar kazanmıştı ama çok istediği Hopa’yı da kazanmışlardı kendisini Hopa belediyesinde görmek isterdik ama gelmedi kin ve nefreti Hopa için sönmedi biliyorsunuz. Sayın başbakanın bir sözü var kin ve nefretinizin takipçisi olun diye sanıyorum  onun için ilçeme gelmemiştir.  Büyük bir fırsatı kaçırdı barış dolu uzatılan eli almadı burada taşlandı diye sorumluluğu üstlenmeden   Hopa halkına olan nefreti devam ettirdi oysa ilçe halkı ona Hopa  belediyesini armağan etti. Devlet ile sorunlu bir ilçe imiş gibi birileri dillendirdi, reklamını etti ve Hopa halkı da bizim devlet ile sorunumuz yok dercesine AKP sine belediyeyi teslim etti oysa sorun devleti yönetemeyen AKP iktidarı ve özellikle başbakanın kendisi idi Musul da yüzlerce insanımız rehin alınıyor devletin başı Artvin de geziyor bunun kararını siz verin dostlarım.

                             Evet sözde barıştan söz eden bu uğurda bin bir cambazlık  yapan, teröristlere bile kucak açan onlarla görüşen bu iktidar ve onun genel başkanı Artvin’e geliyor  Hopa’ya uğramıyor. PKKlı terörist başını muhatap alıyor beş bine yakın oy veren ilçe halkını es geçiyor. Çünkü kin ve nefretini aşamıyor insanlarla barışmasını başaramıyor. Taşlandığı günü unutamıyor.  Bakın sayın başbakanım benim ilçem barıştan, dostluktan sevgiden yana  taşlama olayında bizim size kızmamız gerekirken siz kızıyor bizim korumalar yanlış yaptı horon oynayanlara biber gazı sıktı tazikli su ile ıslattı demiyorsunuz size kucak açan, korumalarınızı bağışlayan, belediyeyi kazandıran bir ilçeyi havadan geçiyorsunuz yakışmadı sayın başbakanım oysa ilçe halkı elinde karanfil sizi bekliyordu. Hopa halkının büyüklüğünü görme fırsatı  yakalamıştınız ama aşamadınız kin ve nefret size  bunu göstermedi oysa dün taş attılar diye suçladığınız  kişiler size oy verdi işte ilçemin barış severliğini görüyorsunuz değil mi?

                            Sevgili okuyucularım Hopa halkının ne dün ne  bu gün  ne de hiçbir gün devletle sorunu olmamıştır ve olmayacaktır. TC isminden rahatsız olanlar bugün  ülkeyi yönetiyorlar kendi ayıplarını örtmek için de  Hopa halkını öne çıkarıp  devletle sorunlu bir ilçe imiş gibi gösterip siyaset yapıyorlar ve ne yazık ki bundan da başarı ile çıkıp seçim alıyorlar bu başarıya  rağmen başbakan  halkımla barışamıyor. Artvin’e gidiyor Hopa’ya havadan bakıyor uçup geçiyor.

                           Değerli Artvin post okuyucuları sayın başbakan ne barışmasını ne de savaşmasını bilmeyen bir tip savaşı bende sevmiyorum ama barışı beceremeyen kişileri de hiç sevmiyorum. İşte onun için bu partiye oy vermiyor verenlere saygı duyuyorum. Seçimden önce bir yazı yazmıştım sayın başbakan Hopa belediyesini çok istiyor diye evet istediğini aldı ama onun isteği intikam içindi kazandığı yere hizmet vermeyecek çünkü barışmasını beceremedi. Şunu bilin sayın başbakanım ilçe halkı  size değil  Nedim Cihana oy verdi yapmanız gereken siyasi meslektaşlarından uzak tut başkanımda iş yapsın ilçesine hizmet versin.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8409