BARIŞTA PATLAYAN İNSAN

BARIŞTA PATLAYAN İNSAN
BARIŞTA PATLAYAN İNSAN
Sevgili dostlarım en acı yazıyı yazmak beni çok rahatsız ediyor. Günlerdir düşündüm yazmayayım diye. Ama başaramadım. Ellerim titriyor, yutkunamıyorum, nerden başlayacağımı bilemiyorum. Kara cumartesi günü içimden atamıyorum. Olacak iş değil, barışa bomba doldu insan denen canide kendisini patlattı. Bir kişi değil, iki kişi değil. Peş peşe patlattılar kendilerini Ankara’nın göbeğinde kan gölü oluştu. Yüzün üstünde ölü iki yüze yakın yaralı ne diyeyim, ne yazayım, kime kızayım, ne yapayım ben her siyasetçi gibi lanet mi yağdırayım yoksa onlar gibi sabrımızı test etmesinler gibi boş şeyler mi konuşayım sorumlular ayağa kalksın mı diyeyim. Yoksa hükümet istifa diye mi bağırayım. Bilemiyorum.
Evet barış bombalandı. Savaşı isteyenler kazandık diye düşünüyorlar. Hayır sizler ne savaşı ne barışı kazanamazsınız çünkü kazanmak ve kaybetmek insanlar içindir. Siz insan değilsiniz insan olsanız 2 insanla yüzlerce kişinin bulunduğu ortama pimi çekmez insanların ölümüne neden olmazdınız. Nesiniz, kimsiniz, kimin uşağı, kimin katillerisiniz bilmiyorum ama çok iyi bildiğim bir şey var İnsan değilsiniz!  Yazıklar olsun size ve nefretle kınıyorum bu yapanları ve özellikle yaptıranları tarih sayfalarına insan maskesiyle çıkmış ama insanlıktan nasibini almamış kişiler olarak geçeceksiniz.
 Sevgili dostlarım inadına Barış inadına kardeşlik mitingi ne Bomba patlatıldı. Evet Bizler Barış`ın bir bedeli olduğunu biliyoruz bu bedel canımız olsa bile bu ülkede bunu sağlayacağız hiç kimsenin öldürülmediği bir Türkiye için bedeli ne olursa olsun yapılacaktır. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Ülkesini seven, barıştan yana olan herkes kırgınlıkları ve dağınıklıkları ertelenmeli siyasi çıkar beklemeden tek vücut tek söz söylenmeli teröre karşı millet olarak kol kola girmeli terörü her yerde en ağır şekilde lanetlemeli. Biz millet olarak savaşı çık iyi biliriz ama kazananın olmadığı savaş bizde geride kaldı. Şimdi barış zamanı, kardeşlik zamanı, birlik ve beraberlik zamanı Saygılarımla

GÜVENMEYİZ
Sevgili dostlarım bu iktidara terör konusunda nasıl güvenelim ? Bunların terörü kurtaracağına nasıl inanalım bir iki yıl önce söyledikleri sözlere bir bakın dönemin başbakanı Sayın Tayip Erdoğan PKK ile görüşen arkadaşı ben gönderdim sıkıntısı olan bana söylesin. Şu an ki başbakan olan Sayın Davutoğlu ne demişti, Kürtçe yasağı biz kaldırdık, bana serok Ahmet derler. Eski başbakan yardımcısı Sayın Arınç Sayın Öcalan demeyi ve PKK Bayrağı açmayı suç olmaktan çıkardık. Bebek katili Apo el üstünde tutuluyor methiyeler düzenleniyor yine başbakan yardımcısı Akdoğan öçalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var diyor. Beşiratalay öçalan’ın mesajları bizim de düşüncemiz diye onaylıyor. Başka bir vekilleri öçalan dünyanın geleceğini çok iyi okuyor diye demeç veriyor. Eski danışman öçalanın bölgenin durumunum çok iyi biliyor geniş bir prestij alanı var nadir insanlardan birisi diye söz ediyor.
Şimdi soruyorum sevgili okurlarıma PKK terör örgütüne ve onun sözde liderlerinden Apo denen bebek katiline yukarıda yazdığım sözleri sarf eden siyasetçiler sizlere ne kadar güven veriyor ? Açılım diye terörün elini güçlendirenler istedikleri oyu alamayınca onlara savaş ilan edenler sizlere güvenilir birileri olarak geliyor mu? Biz yıllarca yazdık terörün dini, imamı, ırkı, fikri yoktur. Onlarla pazarlık olmaz mücadele olur diye dinlemediler bireysel çıkar peşinde olan birinin peşine takıldılar ülkemizi savaş alanına çevirdiler bu ülkede bu millette bunları hak etmiyor AKP iktidarı bu coğrafyanın üzerinde söz söyleme hakkı oldukça ülkemize barış ve huzur gelmez.
Sevgili okurlarım bir düşünün seksen milyonluk bir nüfusa başbakanlık yapan biri Ankara da atılan bomba bizim oyumuzu artırdı. Derse ona güvenmek mümkün mü ?
Bunlar 13 yıllık hesabı veremeyecekler onun için millete yalvarıyorum bizi tek başımıza iktidar yapın diye konuşuyor siz siz olun inadınızdan vazgeçin ve bir kasım seçimlerin de birilerinin yarınlarına değil ülkenin çağdaş geleceğine oy verin.

YENİ TÜRKİYE
Sevgili dostlarım 13 yıllık AKP iktidarının ağzına dolandırdığı bir söz vardı ‘’Biz yeni Türkiye`yi inşa edeceğiz’’ işte ettikleri inşayı görün. Ülke yönetilmez bir hale geldi Ankara`da yaşanılan bombalı hain eylemin Sorumlusu olan kişiler biz seçim hükümetiyiz gibi sorumsuzca sözler saffettiler ülkenin Başı sonu belli değil kim kimdir, Kim ne iş yapar, ülkeyi kim idare ediyor belirsiz. Türkiye eş dost çapsız  yandaşların ve  büyük ağırlıkla kerameti kendinde gören kişilerin elinde kaldı. İnanın bana Cumhuriyet tarihinde hiç bu kadar itibarsız hale Düşmemiş,70 sente muhtaç kalındığı günlerde bile gücünü ciddi devlet İdaresi anlayışını kaybetmemişti.
 Evet yeni dedikleri ülkeme bakın! Ülke İçişleri Bakanlığı Ankara katliamından sonra istifa edecek misiniz sorusuna verdiği cevap güvenlik sonu yok ki Neden ben istifa edeyim diyor aradan üç gün geçiyor Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve güvenlik şube müdürü açığa alınıyor. Şimdi soruyorum güvenlik sorun yoksa 104 kişi neden öldü ? Güvenlik açığı yoksa Ankara`daki müdürler neden açığa alındı.
Bu iş müdürlere yüklenmez. Bu olayı ülkenin tamamını kapsayan güvenlik sorunudur ve Bunun başında AKP iktidarıdır. Siz siyasiler beceriksizliğiniz müdürleri yüklerseniz Bu ülkenin güvenliğini asla sağlayamaz, ülkeyi yaşanılır bir hale getiremezsiniz.Ülkenin başından gitmesi gereken müdürler değil, sizi beceriksiz siyasilersiniz.
Değerli okuyucularım Eski Türkiye`yi özlüyorum O zamanlar Siyasette yarış vardı ama Kin ve nefret yoktu, taraflar vardı. Ama inadına oy vermez ülkenin çıkarlarını kendi çıkarları üstünde görürlerdi. İtibarımız onurumuz milli birliğimiz vardı Oysa  şimdi milli takımın başarısızlığını bile sevinemiyorum diyenler var. Neden Konya türbinleri Ankara ‘ da yaşanılan bombalı saldırısı sonucunu hayatını kaybeden kişileri yoklamasından tüm bunlar sizin eseriniz. Ben sizin vaat ettiğiniz yeni Türkiye`yi istemiyorum eski ülke mi verin bana çünkü o günlerde çok daha mutlu ve huzurlu iken onurlu gurulu Türk vatandaşı olarak son derece mutluydum yenisini alın bana ülkemi verir

1 KASIM
Sevgili dostlarım 7 Haziran seçimlerinde istediği oyu alamayan, düşüncenin doğururdu 1 Kasım seçimlerine gidiyoruz. Seçimde ya uçurumdan düşeceğiz yâda ayakta kalacağız bunun kararını seçmenler verecek. Ülkemiz her gün bölünmeye bir adım daha yaklaşıyor son 3 yılda bu iktidar Kardeşi kardeşe düşman etti. Şimdi seçmenlerle alay edercesine 1 Kasım seçimlerine sen ben yok Türkiye var diye slogan atıyor, oysa sen ben siyaseti bunlarla 13 yıldır devam ediyor, kutuplaşma ötekileştirme ya bendensin ya yoksun sözleri ülkemi parça parça etti. Bu bölümü ülkenin yargı dâhil her alanına girdi İnan bana Cumhuriyet tarihinin en korkunç günlerini yaşıyoruz 1 Kasım seçimleri bir Milat olabilir bu sizlerin elinde seçim sandığına gidin bunlara oy vermeyin yeter
Devleti yönetenlere bir bakın, canlı bombayı biz biliyoruz ama bir şey yapamıyoruz diyorlar. Ya Arkadaş bomba patlayınca Ne yapacaksınız ki yüzlerce, Şehit biri iki kelime söz, 3 gün yaş, Tamam. Bumu devlet adamlığı ve sorumluluğu bu milletin canı ve malı sizlerle ne kadar güvenilir bir bunu açıklayın Allah aşkına Sayın Başbakanım İçişleri Bakanının güvenlik sorunu yok diyor peşini Ankara Emniyeti’nin üst kademelerine görevden alıyor! Sözünüz ile işiniz neden birbirini tutmuyor sizlerin beceriksiz halinizi neden Emniyete yüklüyorsunuz Sizler değil misiniz askeri kışlasına, polis karakola, Hapis eden bu ülkeye 13 yıldır çok zarar verdiniz Yeter artık polis ile askerle oynamayın Onları suçlamayın Çünkü bu ülkede 13 yıldır tek suçlu var oda AKP iktidarı.
Sevgili okuyucularım bu iktidar geldiği günden bu güne  bugüne kadar yaptığı tek iş kendinden olmayanlara ötekileştirirken, topluma Kin ve nefret tohumlarını ekti insanlar birbirinden nefret eder hale geldi. Dindar nesil yetiştireceğiz dediler Kindar nesil yetiştirmek de başarıyı sağladılar. Bu nedenle 1 Kasım çok önemli Uçurumun Kenarındayız ya var olacağız ya da yok olma sürecine gireceğiz ben bu köşede tüm Seçmenlere; birisi için değil ülkemiz için oy verin diyor, Saygılar sunuyorum.

HALK İLE BERABER
Sevgili dostlarım barış için ne insanlar şehit oldu. Ne barış için ölmek istemiyorum. Barış içinde yaşamak istiyorum.Evet Barışı herkes istiyor ama ulaşılacak yöntemi bulamıyor. Benim için Barış ekmek gibi, su gibi, hava gibi, yalnız bunun önderliğini halk Yapacak her hangi bir kuruluş veya görüş yapmayacak. Önce İnsanlar kendileriyle barışacak dünya unutacak kini ve nefreti aşacak Ondan sonra Barış diyecek Evet barış tüm toplum için birlikte ses getirirse hayata geçer. Bu konuda samimi olan herkese sesleniyorum Barış`ı bireysel çıkarlar için kullanmayın bunu açık ve net yazıyorum çünkü ben toplumun barış içinde yaşamasını arzuluyorum.
 Evet Ankara`da Barış bombalandı bu ne İlk ne de son olacak bu dünyada barış içinde yaşayanların ekonomik bir çıkarı yok savaş ile geçinenlerin geçimini sürdürmesi için yaptığı insanlığı unutup para uğruna uyguladığı bir yöntem işte böyle bir gücün karşısında Barış sağlamanın tek yolu var o da birlikte hareket etmek. Ben inanıyorum bu ülkeye Barış gelir Ama önce barışı men edenler tespit edilmeli bugüne gelmemize neden olan yönetimi 1 Kasım seçimlerinde yenmeli.
Sevgili okuyucularım Ben eleştirir bana yazılarımdan ötürü tepki koyabilirsiniz ama Tüm bunları yapmadan önce yazdıklarımı çok iyi değerlendirin Barış`a birileri değil tüm toplum sahiplenmeli bunun öncülüğünü her kim yaparsa hep birlikte yapmalı

BARIŞA ÇAĞRI
Merhaba sevgili dostlarım barış için ölenler anısına yaralı kalanların hatırına tüm halkımı barışa davet ediyorum. Alanlarda sol görüşlü kişilerin dillendirmesi yetmez, tüm görüşe sahip kişilerin kol kola girmesi, gerek barış solculara değil, insanım diyen herkese lazım çıksın sivil topum kuruluşunun biri veya siyasi partinin herhangisi hiç fark etmez barışı isterken alanlarda barış diye haykırırken, polis önlem almasın polis barışın içinde olsun onlarla kol kola barış türküsü söylensin.  Şunu açık ve net yazıyorum barış için gerçekten iyi niyetli iseniz, herkesi kucaklayın siyasi olarak sizin gibi düşünmeyenler olabilir. Ama onlar barışa karşı değiller yeter ki barış gibi bir sözcüğü hiçbir siyasi parti sahiplenip onun önderliğini yapmaya kalkmasın.
Evet ben barış istiyorum ülkem için, insanlık için, yarınlar için, insan gibi yaşamak için bunun olması için siyasi birliktelik değil insanlık değerleri için önce hep birlikte bu ülkeye barışı getirelim ondan sonra istediğimiz partiye oy verelim. Barışı biri veya birileri kendi tek ellerine almayı düşündükleri süre bu barış gerçekleşmez, önce herkes inançları insanlığı ile  devletle barışmalı ondan sonra barış şarkıları çalıp dinlemeli.
Sevgili dostlarım evet ben bir solcuyum, devrimciyim,  Atatürkçüyüm barışseverim ama tüm bunlarla birlikte bir insanım onun için herkese barış, her kesimle kol kola diyorum. Bu günler benim gibi düşünenlerin çoğalması ile barış sağlanır düşüncesi taşıyor, hepinize saygılar sunuyorum

ÖLÜM ECEL
 İLE OLSUN
Sevgili barış diye şehit olanlar ey güzel aileleri ve barış için adım atanlar Barış içinde yaşamak herkesin hakkı, cinsi, ırkı, ne olursa olsun hep birlikte barışa uzanabiliriz Özlem duyduğumuz kardeşlik ve barış şarkısı dinler, geleceğimize güvenle bakabiliriz.Umutlar için Şehit olmamıza bağırmamıza demokratik tepki koymamıza gerek yok önümüzde bir seçim var gidin oyunuzu kullanın ama inadınızdan  vazgeçerek bireysel beklentileri erteleyerek din sömürüsüne kanmayarak 13 yıllık bu iktidara son dur diyerek. Ben tüm Seçmenlere yalvarıyorum yıllardır aldandık, aldatıldık diyen bu AKP sinde dur desin. Bunlar oldukça Barış Gelmez çünkü bunlar şoven, bölücü, ırkçı Amerikancı.
Değerli dostlarım ecelin dışında kimse ölsün istemiyorum, Biliyorum Sizlerde istemezsiniz ama ülkeye girdiler, değerlerle oynadılar, Atatürk gibi Bir yiğitle alay ettiler, Kurtuluş Savaşı`nda ölenlerin  hiçe saydılar, var dış politikada düşman ürettiler, terör örgütlerini ülkeme bela ettiler, Şimdi soruyorum bunlar 1 Kasım seçimlerde baraj altında kalmadan bu ülkeye Barış nasıl gelebilir? Barışsever ey halkım ölmek ecel ile  olsun, bunların gitmesi oylarınızla gerçek olsun, bu millet bunları hak etmiyor.
Ey güzel seçmenim  yağan yağmurda Sen ıslanmadan geçemezsin, dün oy verdiklerinin bugün ülkeyi getirdiği Yeri görmeden edemezsin gelip birlikte barış için bir şey yapalım ilk adımı 1 Kasım`da atalım bu ülkeyi AKP iktidarından kurtaralım.Saygılarımla

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5124